خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ساعت ۲۳:۱۱:۱۹

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۱۶ خرداد ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، سه کارگر طی دو حادثه جداگانه در شهرهای تهران و اهواز دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱ کارگر جان باخته و دو کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از مصدومیت یک کارگر به علت انفجار کپسول جوشکاری خبر داد.

ابراهیم قنبری، در این خصوص گفت: “ساعت ۱ و ۱۶ دقیقه ۱۶ خرداد، در تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ این سازمان، خبر انفجار کپسول جوشکاری در یک منزل مسکونی واقع در بهارستان اطلاع‌رسانی شد”.

وی افزود: “در پی این گزارش، با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی بلافاصله آتش‌نشانان از ایستگاه ۷۶ به محل حادثه اعزام شدند. در این حادثه، نشت گاز مایع در کپسول جوشکاری و ایجاد جرقه در اثر بی‌احتیاطی، منجر به انفجار کپسول و مصدوم شدن این کارگر شده بود.”

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بیان کرد: “مصدوم که یک مرد ۳۰ ساله بود، به اورژانس ۱۱۵ تحویل داده شد”.

مرگ و مصدومیت دو کارگر در تهران

به گزارش عصر ایران، در حالی که دو کارگر مشغول حفاری در عمق حدود شش متری پای یک دیوار خاکی در این محل بودند، ناگهان دیوار به مساحت حدود ۵۰ متر مربع بر سر دو کارگر ریزش کرده و باعث مرگ و مصدومیت آنها شد.

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، در این باره گفت: “حادثه ریزش آوار در ساعت ۱۰ و ۳۴ دقیقه صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در میدان هروی، خیابان ضابطی اعزام کرد”.

وی ادامه داد:‌ “پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حادثه در یک پروژه ساختمانی در حال ساخت رخ داده و در حالی که دو کارگر مشغول حفاری در عمق حدود شش متری پای یک دیوار خاکی در این محل بودند، ناگهان دیوار به مساحت حدود ۵۰ متر مربع بر سر دو کارگر ریزش کرده است”.

ملکی با بیان اینکه یکی از کارگران کاملا در زیر آوار محبوس شده و تنها سر و گردنش از زیر آوار بیرون مانده بود، اظهار کرد: “در شرایطی که احتمال ریزش دوباره دیوار وجود داشت، آتش‌نشانان همزمان با ایمن‌سازی محل عملیات خود برای نجات این کارگر جوان افغانستانی را آغاز کرده و مدتی بعد او را در حالی که شدیدا آسیب‌دیده اما زنده بود، از زیر آوار خارج کرده و برای انتقال به بیمارستان به عوامل اوژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند”.

وی ادامه داد: “متاسفانه کارگر دیگر در این حادثه فوت کرده است. فوت این کارگر ۲۵ ساله توسط عوامل اورژانس که در صحنه حضور داشتند، تأیید شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید