خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز سه شنبه ۱۳ خرداد، گروهی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی خوزستان در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش این استان، جمعی از پرستاران یاسوج در مقابل استانداری این شهر، شماری از فعالان محیط زیست گچساران در مقابل فرمانداری این شهر، تعدادی از کارگران شهرداری کوت عبدالله در مقابل ساختمان استانداری خوزستان و عده ای از غرفه‌داران مترو تهران در مقابل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روز سه‌شنبه ۱۳ خردادماه ۱۳۹۹، گروهی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خوزستان در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع کردند.

یکی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خوزستان در خصوص علت برگزاری این تجمع گفت: “تعدادی نیرو در سال ۹۲ برای فعالیت در نهضت سواد آموزی خوزستان جذب شدند که به صورت پیمانی مشغول به کار هستند. با توجه به نیاز خوزستان به نیروی معلم، خواستار تبدیل وضعیت خود به حق‌التدریسی هستیم”.

وی ادامه داد: “حدود ۲ سال است که حقوق ما پرداخت نشده این در حالی است که تمام وقت در حال کار و فعالیت بودیم”.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته نیز حدود ۴۰ نفر از این آموزش دهندگان در اعتراض به جذب نشدن خود در آموزش و پرورش تجمع کرده بودند افزود که  آموزش و پرورش خوزستان وعده پیگیری وضعیت جذب این نیروها را به آن‌ها داده است.

تجمع پرستاران یاسوج

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز سه‌شنبه ۱۳ خردادماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران یاسوج در مقابل استانداری این شهر تجمع کردند.

این پرستاران که با قرارداد ۸۷ روزه از ابتدای شیوع کرونا اشتغال داشتند، با در دست داشتن پلاکاردهایی از جمله “سزای فداکاری بیکاری نیست” و “کرونا را شکست دادیم اما از کار بیکار شدیم” به عدم اسخدام توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پس از پایان قرارداد، اعتراض کردند.

بیکاری و عدم جذب این پرستاران درحالی است که معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان کشور اخیراً درباره خوزستان به کمبود نیروی پرستاری در ایام کرونایی اشاره کرده بود.

تجمع فعالان محیط زیست در گچساران

به گزارش  ایران اینترنشنال، روز دوشنبه ۱۲ خردادماه ۱۳۹۹، گروهی از فعالان محیط زیست گچساران در اعتراض به ‌نبود امکانات اطفای حریق و عدم اقدام به موقع مسئولان برای خاموش کردن آتش‌ سوزی‌های گسترده در جنگل‌های زاگرس در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز سه‌شنبه ۱۳ خردادماه ۱۳۹۹، شماری از کارگران شهرداری کوت عبدالله در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

به گفته تجمع کنندگان، بیمه و دستمزد این کارگران به مدت سه ماه پرداخت نشده است.

تجمع غرفه‌داران مترو تهران

به گزارش  ایران اینترنشنال، روز سه‌شنبه ۱۳ خردادماه ۱۳۹۹، تعدادی از غرفه‌داران مترو تهران در مقابل «شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه دست به تجمع زدند.

این شهروندان که با توجه به کاهش چشمگیر تردد مسافران پس از شیوع کرونا، قادر به پرداخت اجاره‌های خود نیستند، خواستار حمایت و توجه مسئولان به وضعیت معیشتی خود شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید