خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  احضار مجدد ناصر اشجاری به دادسرا علیرغم تبرئه از اتهام انتسابی در دادگاه انقلاب / سند

احضار مجدد ناصر اشجاری به دادسرا علیرغم تبرئه از اتهام انتسابی در دادگاه انقلاب / سند

برگزاری هرانا – ناصر اشجاری، شهروند اهل تهران از بابت اتهامی که پیشتر از آن تبرئه شده است، روز دوشنبه ۱۲ خردادماه مجددا به دادسرای اوین احضار شد. آقای اشجاری در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران از اتهامات “اهانت به پیامبر و تبلیغ علیه نظام” تبرئه و به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی کشور” به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۲ خردادماه ۱۳۹۹، ناصر اشجاری، شهروند اهل تهران به شعبه ۳ دادسرای اوین احضار شد.

بر اساس این احضاریه آقای اشجاری باید ظرف ۵ روز از زمان دریافت این احضاریه در محل این شعبه حاضر شود. اتهام مطروحه علیه آقای اشجاری در این احضاریه “اهانت به پیامبر” عنوان شده است.

احضار آقای اشجاری از بابت اتهام “اهانت به پیامبر” در شرایطی است که وی پیشتر در دادگاه انقلاب از این اتهام تبرئه شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای اشجاری درخصوص این احضار به هرانا گفت: “ناصر اشجاری پیشتر از اتهام اهانت به پیامبر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران تبرئه شد. دلیل اتهام هم آن بود که فردی کاریکاتوری در همین باره برای وی ارسال کرده بود. اما آقای اشجاری هیچگاه آن پیام را برای کسی ارسال نکرد و به همین علت نیز تبرئه شد. حال مشخص نیست که چرا برای یک اتهام دوباره احضار شده است”.

ناصر اشجاری اردیبهشت امسال توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از اتهامات “اهانت به پیامبر و تبلیغ علیه نظام” تبرئه و به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی کشور” به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

پیشتر محمد مقیمی، وکیل مدافع ناصر اشجاری در یادداشتی عنوان داشت که موکلش به دلیل بیماری و کهولت سن قادر به تحمل کیفر نبوده و امیدوار است تا وی در مرحله تجدیدنظر از تمامی اتهامات تبرئه شود.

ناصر اشجاری ماهری، در تاریخ ۱۸ دیماه ۱۳۹۵ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و مدت ۴۴ روز را در بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرد. آقای اشجاری نهایتا در تاریخ ۲ اسفندماه ۱۳۹۵ با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شده بود.

هرانا پیشتر از احضار تلفنی این شهروند برای حضور در دادسرای اوین در تاریخ ۲۱ تیرماه ۱۳۹۶ خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید