خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  بیکاری کارگران فصلی کارخانه نیشکر هفت تپه

بیکاری کارگران فصلی کارخانه نیشکر هفت تپه

خبرگزاری هرانا – برخی منابع خبری در مجتمع هفت تپه از پایان کار حدود ۷۰ نفر از کارگران فصلی فنی بخش صنعت در این مجتمع خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع کارگری اعلام کردند: “از ابتدای هفته گذشته نزدیک به ۷۰ کارگر فنی شاغل در واحد تعمیرات کارخانه “نیشکر هفت تپه” اجازه ورود به این مجتمع را پیدا نکرده و به دلیل فصلی بودن کار خود، بیکار شدند”.

بر اساس این گزارش، این کارگران که از صبح روز شنبه ۴ خرداد ماه، از حضور در محل کار خود منع شده‌اند؛ به عنوان کارگر فنی، جوشکار و تعمیرکار بین ۲ تا ۳ سال سابقه کار دارند.

آن ها در ادامه گفتند: “واحد تعمیرات کارخانه نیشکر هفت تپه هنوز به کارگران فنی برای انجام تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانه همزمان با اتمام فصل بهربرداری نیازمند است اما کارفرما معتقد است ماهیت کار این کارگران فصلی است و آنها باید با پایان یافتن فصل بهره‌برداری نیشکر مانند دیگر کارگران فصلی محل کار خود را تا فصل کاری بعد ترک کنند”.

این کارگران افزودند: “یکی از عوامل کاهش بهره‌برداری سال زراعی جاری (که ۲۰ هزار تن شکر زرد تولید شد) در نتیجه بی‌توجهی کارفرما و سایر مسئولان مجتمع هفت تپه به تامین نیروی انسانی کافی بود”.

گفتنی است، با پایان فصل برداشت نیشکر، جدا از این ۷۰ کارگر، طی یک ماه گذشته قرارداد کار حدود ۲ هزار کارگر فصلی تا فصل بهره‌برداری جدید خاتمه یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید