خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۶ خرداد ماه، جمعی از شهروندان استان چهارمحال و بختیاری و چرمهین استان اصفهان در میدان سرداران فرخشهر و شماری از کارگران شرکت روغن‌ نباتی نرگس شیراز در مقابل ورودی این کارخانه با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، روز سه شنبه ۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان استان چهارمحال و بختیاری و چرمهین استان اصفهان، در اعتراض به انتقال آب بهشت‌آباد، در میدان سرداران فرخشهر، تجمع کردند.

معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی با عناوین «ما خواستار رسیدگی فوری قوه قضاییه به شکایت مردمی از پروژه بهشت‌آباد هستیم» مخالفت خود را با این پروژه نشان دادند.

حامد فروزنده، شهردار فرخشهر در این رابطه گفت: “خواسته مردم از مسئولان استانی و کشور، توزیع متوازن آب است. انتقال آب باید به گونه‌ای باشد که هیچ‌گونه آسیبی به مردم و محیط‌زیست چهارمحال‌وبختیاری وارد نشود”.

شهردار فرخشهر با اشاره به اینکه کشاورزی و دامداری شغل اصلی مردم چهارمحال‌وبختیاری است، تاکید کرد: “نباید با انتقال آب بهشت‌آباد معیشت مردم این استان را به خطر بیندازیم”.

فریدون استکی، رئیس کمیته صیانت از چهارمحال‌وبختیاری نیز در خصوص حفر تونل بهشت‌آباد، اظهار کرد: “انتظار داریم مسئولین سه قوه به وظایف خود در رابطه با حمایت از مردم و محیط‌زیست عمل کنند”.

وی خاطرنشان کرد: “امکانات کشور باید به صورت عادلانه در بین استان‌ها توزیع شود که این امکانات شامل آب نیز می‌شود. حقوق عامه مردم این استان نباید با احداث تونل بهشت‌آباد زیر پا گذاشته شود”.

بهشت‌آباد عنوانی است که برای انتقال آب از چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی ایران به کار برده می‌شود.

تجمع کارگران شرکت روغن‌ نباتی نرگس شیراز

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت روغن‌ نباتی نرگس شیراز در مقابل ورودی این کارخانه دست به تجمع زدند.

تجمع کنندگان به عدم دریافت مطالبات مزدی خود طی سه ماه و نداشتن امنیت شغلی به دلیل وضعیت نامعلوم تولید در کارخانه معترض‌اند.

به گفته معترضان، بیمه کارگران نیز به صورت کامل پرداخت نشده است و همچنین به دلیل پرداختی‌های نامنظم شرکت هر ساله مجبورند برای پیگیری مطالبات مزدی خود تجمع کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید