خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ جعفر رستمی راد به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ جعفر رستمی راد به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – جعفر رستمی راد، شهروند اهل تبریز که در تاریخ ۱۴ فروردین از زندان اوین به مرخصی اعزام شد، روز پنج‌شنبه ۱ خردادماه با پایان مدت مرخصی به زندان بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۱ خردادماه ۱۳۹۹، جعفر رستمی راد، شهروند اهل تبریز با پایان مدت مرخصی به زندان اوین بازگشت.

آقای رستمی راد در تاریخ ۱۴ فروردین امسال با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام شد.

این زندانی هم‌اکنون در بند قرنطینه زندان اوین بسر می‌برد و پس از طی ۱۵ روز دوره قرنطینه به بند ۸ زندان اوین منتقل خواهد شد.

جعفر رستمی راد در تیرماه ۱۳۹۷ در جریان تجمعات قلعه بابک بازداشت و پس از حدود یک ماه در تاریخ ۹ مرداد با قرار وثیقه از بازداشتگاه اوین آزاد شد. او در آبانماه ۹۷ طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود.

وی نهایتا در دیماه ۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران محاکمه و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۶ ماه حبس تعزیری و محرومیت از  فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته های سیاسی و اجتماعی محکوم شد. در حکم صادره که به صورت شفاهی قرائت شده بود قاضی پرونده محکومیت ۷ ماهه در پرونده قبلی آقای رستمی راد را یکی از دلایل محکومیتش در این پرونده قلمداد کرده بود.

این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران عینا تایید شد. پس از مراجعه آقای رستمی راد به زندان اوین، محکومیت پیشین وی نیز به اجرا گذاشته شد. پیشتر جعفر رستمی راد در اسفندماه ۱۳۹۱ در حاشیه بازی فوتبال تراکتورسازی و الجزیره امارات بازداشت و محکوم به ۷ ماه حبس تعزیری شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید