خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ محمدرضا مرادی به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ محمدرضا مرادی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – محمدرضا مرادی، زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت با پایان مدت مرخصی به زندان اوین بازگشت. آقای مرادی فروردین امسال به مرخصی اعزام شده بود. بازگشت این زندانی سیاسی به زندان در شرایطی است که وی از بیماری کلیوی رنج می‌برد؛ این در حالی است که افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی بیش از سایرین در برابر ویروس کرونا آسیب پذیر هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، محمدرضا مرادی، زندانی سیاسی با پایان مدت مرخصی به زندان اوین بازگشت.

آقای مرادی فروردین امسال به مرخصی اعزام شده بود.

بازگشت این زندانی سیاسی به زندان در شرایطی است که وی از بیماری کلیوی رنج می‌برد؛ این در حالی است که افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی بیش از سایرین در برابر ویروس کرونا آسیب پذیر هستند.

محمدرضا مرادی در سال ۹۴ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه از بابت اتهام “توهین به مقدسات” به ۳ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری و از بابت نگهداری فیلم‌هایی که در دادنامه از آنان به عنوان “فیلم مستهجن” نام برده شده در کامپیوتر شخصی به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

در این دادگاه توسط قاضی مقیسه اجازه صحبت کردن به متهم داده نشده و نهایتا حکم صادره علیه این زندانی در سال ۹۵ توسط شعبه ۳۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تائید و به وی ابلاغ شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۳ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “توهین به مقدسات” در خصوص وی قابل اجرا است.

محمدرضا مرادی در تاریخ ۲۸ تیرماه ۹۸ جهت تحمل دوران محکومیت خود در منزل شخصی بازداشت و به قرنطینه و سپس به اندرزگاه ۸ زندان اوین منتقل شد.

گفتنی است آقای مرادی در پی حادثه رانندگی که در سال ۸۵ داشته است از ناحیه مچ به پایین پای چپ دچار از کارافتادگی بوده و ستون فقرات و پای راست نیز در این حدثه دچار صدمات جدی منجر به استفاده از پروتز پلاتین شده است. او همچنین دچار نارسایی کلیوی و کلیه سنگ ساز است.

به علاوه آقای مرادی مبتلا به افسردگی شدید است و تحت درمان پزشک اعصاب و روان قرار دارد.

با وجود پیگیری های مکرر این زندانی و کامل بودن پرونده پزشکی و همچنین اعلام نظر پزشکان بهداری مبنی بر عدم توان تحمل حبس و لزوم تغییر شکل محکومیت به دلیل مشکلات جسمی، کماکان پاسخی از سوی مسئولین زندان در این خصوص به وی ارائه نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید