خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  محمود بهشتی لنگرودی به زندان اوین بازگردانده شد

محمود بهشتی لنگرودی به زندان اوین بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت، محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی و سخنگوی کانون صنفی معلمان در پی عدم موافقت مسئولان با آزادی مشروط وی، به زندان اوین بازگردانده شد. وی پیشتر به دنبال شیوع ویروس کرونا در زندان‌های کشور، به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، امروز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹، محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی و سخنگوی کانون صنفی معلمان در پی عدم موافقت مسئولان با تائید آزادی مشروط وی، به زندان اوین بازگردانده شد.

بر اساس این گزارش، روز گذشته طی یک تماس تلفنی از سوی دادیاری زندان اوین، از وی خواسته شد بود که حداکثر ظرف ۲۴ ساعت خودش را به زندان اوین معرفی کند.

لازم به ذکر است، آقای لنگرودی در حالی به زندان اوین بازگردانده شد که در دوران مرخصی طی مراجعاتی که به دادیاری این زندان داشت به وی اعلام شده بود؛ مشمول بخشنامه جهت اعطای آزادی مشروط خواهد شد و نیازی به بازگشت وی به زندان نیست، اما شعبه دادیاری دادسرای امنیت اعلام کرده که اجرای بخشنامه به عهده اجرای احکام بوده و اجرای احکام هنوز جواب نهایی را ابلاغ نکرده است.

وی پیشتر در تاریخ ۱۷ اسفندماه ۹۸، در پی شیوع ویروس کرونا در زندان‌های کشور به مرخصی اعزام شده بود.

محمود بهشتی لنگرودی در سال ۸۹ از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و به موجب حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. در سال ۹۴ نیز بازداشت شد و شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب وی را به ۵ سال حبس محکوم کرد. پس از تجمیع این احکام توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، حکم آقای بهشتی لنگرودی به ۵ سال حبس قابل اجرا تبدیل شده است.

این فعال صنفی معلمان پیش از این نیز یک بار در ۲۴ تیرماه سال جاری و بار دیگر در تاریخ یکم بهمن ماه به مرخصی اعزام شده و با پایان دوران مرخصی به زندان اوین بازگشته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید