خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم دو تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم دو تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، تعدادی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت ‌عبدالله در مقابل ساختمان استانداری خوزستان و جمعی از پرستاران گیلان در مقابل ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی این استان دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، حدود ۴۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری کوت‌عبدالله روز شنبه با حضور مقابل ساختمان استانداری خوزستان برای دومین هفته متوالی پرداخت مطالبات خود را خواستار شدند.

کریم باوی، یکی از کارگران معترض، در این خصوص گفت: “از شنبه هفته گذشته برای دریافت مطالبات خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان حاضر می شویم اما تاکنون هیچ مسئولی پاسخگو نبوده است، حقوق اسفند و فروردین کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله پرداخت نشده است ضمن آنکه سنوات سال ۹۸ نیز دریافت نکرده ایم”.

وی ادامه داد: ” کارگران خواستار پرداخت حقوق به موقع هستند و پرداخت دیرهنگام این مطالبات آنها را دچار مشکل کرده است”.

تجمع پرستاران گیلان

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران استان گیلان در اعتراض به قراردادهای ۸۹ روزه که در ایام شیوع کرونا افزایش پیدا کرده است، در مقابل ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی این استان دست به تجمع اعتراضی زدند.

این معترضان اعلام کردند: “دانشگاه‌های علوم پزشکی از استخدام رسمی پرستاران سر باز می‌زنند اما در بین قراردادهای کاری، استخدام‌های ۱۰۰ ساعته حقیقتاً ظلم و تبعیض در حق پرستاران است”.

آن ها ادامه دادند: “بعد از شیوع کرونا، استخدام پرستاران شرکتی به صورت قرارداد ۸۹ روزه را شاهد بودیم که ارزشی برای حق و حقوق اولیه پرستاران قائل نیست. حال آنکه ما در کنار بقیه پرستاران با بیماران کرونایی سر و کار داریم اما از مزایایی که حتی پرسنل تبصره‌ای، پیمانی، طرحی و تمدید طرحی برخوردار هستند، بهره‌ای نمی‌بریم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید