خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، ۶ کارگر در شهرستان های زهک، تبریز و کلاردشت در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر مصدوم شد و ۵ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر هامون، روز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، ریزش سقف در شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان، جان دو کارگر را گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان زهک ضمن اعلام این خبر گفت: “افرادی به هویت آقایان هادی محمدی زاده و فرهاد بامدی هر دو ۳۸ ساله، در دهستان خمک در حال تخریب و بازسازی سقف مغازه لوازم خانگی بودند که به علت عدم رعایت ملاحظات ایمنی سقف ریزش می‌کند”.

وی افزود: “نامبردگان توسط اورژانس به بیمارستان منتقل می‌شوند اما به علت شدت جراحات، متاسفانه هر ۲ نفر فوت می‌کنند”.

مصدومیت یک کارگر در تبریز

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، سقوط یک کارگر به عمق چاهک آسانسور در تبریز موجب مصدومیت وی از ناحیه سر و دست شد.

بر اساس این گزارش، با گزارش شهروندان به سامانه ۱۲۵ و اعلام سقوط کارگر ۳۳ ساله به عمق چاهک آسانسور، آتش نشانان ایستگاه شماره هشت شهدای یاغچیان به محل حادثه اعزام شدند.

این کارگر حین کار در طبقه اول ساختمان پنج طبقه به عمق چاهک آسانسور سقوط کرده بود که آتش نشانان بلافاصله پس از ایمن سازی محل و اقدامات لازم، مصدوم را به بیرون انتقال داده و جهت مداوا تحویل عوامل اورژانس دادند.

مرگ ۳ کارگر در کلاردشت

به گزارش ایرنا، سخنگوی اورژانس مازندران از مرگ سه کارگر در روستای طویدره شهرستان کلاردشت خبر داد.

زکریا اشکپور گفت: “ماموران اورژانس پس از بررسی وضعیت فوت شدگان متوجه شدند که از زمان مرگ این ۳ نفر مدتی گذشته است ولی علت مرگ این افراد باید توسط پزشک قانونی تعیین شود”.

وی خاطرنشان کرد: “این افراد کابینت‌کار غیر بومی در یک ساختمان نیمه کاره در حال ساخت بودند و احتمال مسمومیت با استنشاق گاز منواکسید کربن دور از انتظار نیست”.

اشکپور افزود: “جسد این افراد با سیر مراحل قانونی به پزشک قانونی انتقال داده شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید