خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو زندانی از اعدام در زابل و گرگان

رهایی دو زندانی از اعدام در زابل و گرگان

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرستان های زابل و گرگان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: “با تلاش اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان زابل یک نفر از مجازات حتمی اعدام نجات یافت”.

حمید رضا بندانی اظهار کرد: “یک فقره پرونده قتل عمد در سال ۹۵ که تمامی مراحل آن طی شده بود و به مرحله صدور رای قطعی رسید به یکی از شعب حل اختلاف مستقر در زندان شهرستان زابل ارجاع شد”.

وی افزود: “اعضای شورای حل اختلاف به محض دریافت پرونده تلاش خود را برای برقراری ارتباط با طرفین پرونده آغاز می‌کنند که نهایتا جلسه صلح و سازش با حضور طرفین برگزار می شود و پدر مقتول رضایت خود را اعلام می‌کند”.

رهایی از اعدام یک زندانی در گرگان

به گزارش ایرنا، روز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، یک زندانی زن محکوم به اعدام در شهرستان گرگان واقع در استان گلستان با گذشت اولیای دم به زندگی بازگشت.

رییس شورای حل اختلاف گلستان گفت: “متهم ۵ سال قبل همسر اول شوهرش را در یکی از شهرهای استان به قتل رسانده بود و با درخواست اولیای دم، حکم اعدام این زن صادر شده بود که پس از تایید رای، این پرونده برای سازش به شعبه ویژه صلحی زندان گرگان فرستاده شد”.

احمد جعفری افزود: “پس از پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف و شعبه سوم اجرای احکام دادسرای گرگان، اولیای دم صبح امروز و لحظاتی قبل از اجرای حکم اعدام منصرف شده و قاتل را بخشیدند”.

جعفری تصریح کرد: “پارسال ۱۷ محکوم به قصاص در گلستان با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، دوباره به زندگی بازگشتند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید