خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  نقص عضو دانش آموز رودباری درپی تنبیه بدنی؛ معلم خاطی به پرداخت دیه محکوم شد

نقص عضو دانش آموز رودباری درپی تنبیه بدنی؛ معلم خاطی به پرداخت دیه محکوم شد

خبرگزاری هرانا – معلم خاطی مدرسه رستم آباد رودبار استان گیلان که اسفند ماه سال ۹۷ با تنبیه بدنی و ضرب و شتم یک دانش آموز موجب نقص عضو او شده بود، به پرداخت دیه محکوم شد. مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، معلم خاطی مدرسه رستم آباد رودبار استان گیلان که اسفند ماه سال ۹۷ اقدام به ضرب و شتم و تنبیه بدنی شدید دانش آموزی در این مدرسه کرده بود، پس از گذشت بیش از یکسال از این واقعه، به پرداخت دیه محکوم شد.

محمدعلی رستمی، پدر سجاد در اینباره گفت: “با وجود کم لطفی‌های مسئولان آموزش و پرورش شهرستان و استان گیلان، رای نهایی پرونده پسرم از سوی دادگاه اعلام و معلم خاطی به پرداخت دیه محکوم شد، با این حال من از حقم می‌گذرم و گذشت می‌کنم”.

وی افزود: “اگرچه با گذشت بیش از یک سال از این اتفاق و به رغم اینکه بعد از حادثه حتی مسئولان مدرسه پسرم را به بیمارستان منتقل نکردند و سجاد را در حالی دیدم که داشت گریه می‌کرد و پایش کاملا آویزان بود اما بعد از گذشت دوران کرونایی به دادگستری می‌روم و به معلم خاطی که پسرم را مورد ضرب و شتم قرار داد کتبا رضایت خواهم داد”.

لازم به یادآوری است که محمد سجاد رستمی، روز ۲۵ اسفند ماه ۹۷، به دلیل تنبیه بدنی معلمش از ناحیه پای راست دچار فلج عضوی شده است. 

پدر سجاد پیشتر در خصوص پیگیری پرونده شکایت از معلم خاطی اطهار کرده بود که با اعمال نفوذ کاری کردند که پزشکی قانونی وضعیت پای پسرم را عادی اعلام کند، در حالی که ۸ پزشک متخصص تایید کرده بودند پایش از سه قسمت شکسته است. وی همچنین با اشاره به هزینه های بالای درمان پای فرزندش گفته بود که هیچ نهاد یا فردی در تامین این هزینه به آنها کمکی نکرده و بخاطر بی پولی مجبور شده یخچال و فرش خانه را هم بفروشد.

محمد سجاد رستمی که مقام دومی شهر خود را در رشته دو و میدانی دارد، می‌گوید آرزو داشته در رشته ورزشی دو و میدانی شرکت کند و مقام آور باشد اما حالا وقتی صدای بازی بچه ها را می‌شنود تنها خودش را به پشت پنجره خانه می‌کشاند و آنها را تماشا می‌کند.

مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

محمد سجاد رستمی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید