خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  گردنه و کوه؛ تنها محل دسترسی دانش آموزان دشتک استان فارس به اینترنت

گردنه و کوه؛ تنها محل دسترسی دانش آموزان دشتک استان فارس به اینترنت

خبرگزاری هرانا – پس از شیوع کرونا و استفاده از شبکه‌های اجتماعی جهت تحصیل در خانه، دانش آموزان روستای دشتک مرودشت به دلیل نداشتن پوشش مناسب اینترنتی ناچارند در کنار خطرات طبیعی گردنه دشتک، خطر ترک منزل و ویروس کرونا را نیز برای استفاده حداقلی از اینترنت به جان بخرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دانش آموزان دشتک استان فارس برای دسترسی به اینترنت مجبورند به کوه بروند.

پس از شیوع کرونا شبکه‌های اجتماعی بیش از گذشته نقش مؤثر و پررنگ‌تری در آموزش دانش‌آموزان پیدا کردند، اما دانش آموزان روستای دشتک مرودشت به دلیل نداشتن پوشش مناسب اینترنتی ناچارند خطر کرونا را به جان بخرند و با ترک منزل و منطقه خود برای استفاده مناسب از اینترنت به گردنه خطرناک دشتک پناه بیرند.

یکی از دانش آموزان روستای ۲ هزار نفری دشتک می گوید: در روستای ما هیچگونه پوشش اینترنتی وجود ندارد و ناگزیریم برای دانلود فایل های آموزشی به ارتفاعات روستا و منطقه ای که پوشش آنتن اینترنت وجود دارد بیائیم.

یک دانش آموز دختر هم به مشکلات رفت و آمد به این منطقه اشاره کرد و گفت: برای رفت و برگشت باید حدود ۶ ساعت در راه باشیم و با توجه به اینکه اغلب مردم روستا کشاورز هستند، امکان اینکه مدام در این راه ما را همراهی کنند، وجود ندارد.

از سوی دیگر با توجه به شیوع کرونا و لزوم ماندن در خانه و حفظ قرنطینه خانگی، مشکل اینترنت ۲۰۰ دانش‌آموز روستای دشتک مرودشت را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است.

یکی از معلمان روستا هم می‌گوید: واقعا دانش آموزان برای دسترسی به اینترنت با مشکل روبرو هستند و ناچارند تا برای جستجوی یک مطلب علمی و آموزشی به این منطقه بیایند.

یکی از اهالی روستا هم در این زمینه گفت: مکاتباتی از طریق شورا و دهیاری روستا با مسئولان شرکت ارتباطات انجام شده ولی متاسفانه مسئولان اقدامی در جهت حل مشکل اینترنت روستا انجام ندادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید