خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت سکینه پروانه

گزارشی از آخرین وضعیت سکینه پروانه

خبرگزاری هرانا – سکینه پروانه، شهروند بازداشتی در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. خانم پروانه به دلیل عدم توانایی مالی در تامین قرار باوجود اتمام مراحل بازجویی در بازداشت بسر می‌برد. وی حدود دو هفته پیش در پی شعارنویسی در زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل و ۴ روز بعد به بیمارستان روانی امین‌آباد منتقل شد. از زمان انتقال خانم پروانه به بیمارستان تاکنون اطلاعی از وضعیت او در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سکینه پروانه از تاریخ ۱۸ بهمن ماه ۹۸ در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برد.

خانم پروانه در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه ۹۸ توسط نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. این شهروند به دلیل عدم توانایی مالی در تامین قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی باوجود اتمام مراحل بازجویی، در بازداشت بسر می‌برد.

اتهام سکینه پروانه “همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون” عنوان شده است.

وی حدود دو هفته پیش در پی شعارنویسی در زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. انتقال خانم پروانه به زندان قرچک همراه با توهین و ضرب و شتم بوده است. وی به مدت چهار روز با دستبند و پابند در سلول انفرادی این زندان نگهداری شده و سپس به بیمارستان روانی امین‌آباد در تهران منتقل شده است.

سکینه پروانه، ۲۹ ساله و اهل استان خراسان رضوی است. از زمان انتقال وی به بیمارستان تاکنون اطلاعی از وضعیت او در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید