خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ ساعت ۱۷:۴۵:۵۸

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, کودکان  >  احتمال قصور پزشکی؛ مرگ کودک ۴ ساله ساوجی در بیمارستان

احتمال قصور پزشکی؛ مرگ کودک ۴ ساله ساوجی در بیمارستان

خبرگزاری هرانا – در پی انتشار خبری مبنی بر فوت یک کودک ۴ ساله به علت قصور پزشکی در یکی از بیمارستان‌های شهر ساوه، رییس دانشکده علوم پزشکی این شهر ضمن تائید خبر مرگ این کودک از آغاز تحقیقات در این خصوص خبر داد. خانواده این کودک اظهار داشتند که فرزند آنها به دلیل تزریق اشتباه جان خود را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، شامگاه ۱۷ فروردین ماه ۹۹، خبری در فضای مجازی مبنی بر فوت یک کودک ۴ ساله، به علت قصور پزشکی، در یکی از بیمارستان‌های ساوه منتشر شد.

مهدی مصری، رییس دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه در استان مرکزی، روز جاری اعلام کرد: “در ابتدای امر تا زمانی که تمامی موارد اثبات نشود نمی‌توان رخداد انجام گرفته را قصور پزشکی نامید و در چنین شرایطی که هنوز تحقیقات تکمیل نشده پیگیری‌ها با عنوان بررسی خطای احتمالی انجام می‌شود”.

وی ادامه داد: “طبق روال قانونی در این شرایط، یک کمیته مرگ و میر زیر ۵ سال براساس اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌شود در سطح بیمارستان و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تشکیل می‌شود، پس از تشکیل این کمیته اقدامات لازم در این راستا و پاسخگویی و اطلاع‌رسانی به مردم انجام می‌شود و در حال حاضر به دلیل اینکه همه موارد شفاهی است و موارد هنوز بررسی نشده است نمی‌توان اظهارنظر کرد”.

مهدی مصری با بیان اینکه مرگ این کودک چهار ساله در دو سه روز گذشته اتفاق افتاده است، بیان کرد: “این بیمار که دارای علائم اسهال و استفراغ بوده است؛ پس از دریافت داروی خوراکی و تزریقی دچار تشنج شده و به دنبال آن برای ادامه درمان به اراک انتقال یافته که در آنجا جان خود را از دست داد”.

رییس دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه افزود: “وظیفه داریم کمیته مرگ و میر را در سطح بیمارستان و معاونت درمان دانشگاه تشکیل دهیم و پس از آن اظهار نظر خواهیم کرد، هنوز مستندات لازم در اختیار نیست، باید تمامی شرایط بیمارستان، بیمار، آمبولانس که انتقال بیمار به اراک را انجام داده است، نظرات پزشک قانونی دریافت و همه جوانب موضوع بررسی شود و سپس کمیته تخصصی تشکیل می‌شود و مصر هستم که به زودی این کمیته تشکیل شود”.

لازم به ذکر است خانواده این کودک اظهار داشتند که فرزند آنها به دلیل تزریق اشتباه جان خود را از دست داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید