خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آزادی چهار شهروند از زندان های ایلام و مریوان

آزادی چهار شهروند از زندان های ایلام و مریوان

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۶ فروردین ماه، امیرحسین یوسفی از زندان ایلام و همچنین عادل پیروزی، گوران قربانی و سلمان افرا، از زندان مریوان به صورت زودهنگام آزاد شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۶ فروردین ماه ۹۹، امیرحسین یوسفی شهروند محبوس در زندان ایلام و همچنین عادل پیروزی، گوران قربانی و سلمان افرا، شهروندان مریوانی، به صورت زودهنگام از زندان این شهر آزاد شده‌اند.

امیرحسین یوسفی، آبان‌ماه ۹۸، توسط دادگاه انقلاب ایلام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. وی در مردادماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۶مهرماه با تودیع قرار وثیقه‌ ۱۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

عادل پیروزی از اهالی روستای سردوش اواخر فروردین ۹۸ از سوی دادگاه انقلاب این شهر با اتهاماتی مرتبط با یکی از احزاب مخالف نظام بە تحمل ٢ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

وی آبان‌ماه ۹۸، به اتهام «همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام» توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده بود.

گوران قربانی، از اعضای انجمن سبز چیا، در روز ۲۳ تیرماه سال گذشته توسط ماموران اداره‌ اطلاعات بازداشت و روز ۷ شهریور ۹۸ پس از اتمام مراحل بازجویی با سپردن وثیقه از بازداشتگاه این نهاد امنیتی در سنندج آزاد شده بود.

این شهروند آبان‌ماه سال ۹۸ به اتهام “تبلیغ علیه نظام” توسط دادگاه انقلاب مریوان به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد و نهایتا دی‌ماه ۹۸ دادگاه تجدیدنظر کردستان حکم وی را به پنج ماه حبس تعزیری کاهش داد.

وی در تاریخ  ۱۷ بهمن‌ ماه ۹۸، جهت تحمل ۵ ماه حبس تعزیری بازداشت و روانه‌ی زندان این شهر شده بود.

سلمان افرا از اهالی روستای “نی” از توابع مریوان هم پیشتر در تاریخ ۵ بهمن‌ماه ۹۸، برای گذراندن یک سال حبس تعزیری به زندان این شهر منتقل شده بود.

وی به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” در دادگاه بدوی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر به یک سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

سلمان افرا روز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه سال ٩٧، بازداشت و در تاریخ ۲۷ دی‌ماه همان سال با تودیع قرار موقتا آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید