خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ضیا نبوی با تودیع وثیقه آزاد شد

ضیا نبوی با تودیع وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۲ اسفندماه، ضیا نبوی، دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی و عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل پس از یک هفته با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. او در تاریخ ۶ اسفند ماه توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، امروز دوشنبه ۱۲ اسفند ماه، ضیا نبوی، با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

گفتنی است، سه شنبه ۶ اسفند ماه، ضیا نبوی، دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی و عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

بازداشت او در منزل شخصی و با حکم شعبه چهارم بازپرسی دادسرای اوین صورت گرفته بود، با این حال از دلایل بازداشت و نهاد بازداشت کننده وی اطلاعی در درست نیست.

گفتی است ضیا نبوی عضو تشکل شورای دفاع از حق تحصیل بود که در خرداد ۸۸ بازداشت و توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی پیرعباسی، به ۱۵ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ده سال حبس در تبعید تبدیل شد.

وی در مهر ماه ۸۹ به زندان کارون تبعید و اردیبهشت ۹۳ به زندان سمنان منتقل شد. آقای نبوی نهایتا در تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۶و در آستانه نهمین سال حبس از زندان سمنان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید