خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در کرمانشاه

رهایی یک زندانی از اعدام در کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در کرمانشاه که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، رئیس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام در کرمانشاه از چوبه دار با رضایت اولیای دم خبرداد.

جبار تجری اظهار کرد: “چند سال پیش در یکی از روستاهای حومه شهرستان هرسین در پی اختلاف مالی بین دو نفر بر سر ادوات کشاورزی نزاعی صورت می‌گیرد که منجر به قتل ناخواسته یکی از طرفین نزاع می‌شود”.

وی افزود: “در همان ساعات اولیه پس از وقوع این حادثه، متهم به قتل توسط نیروی انتظامی دستگیر و کیفیت این موضوع صورت جلسه و جهت طی مراحل قانونی به دادسرای شهرستان ارجاع شد”.

رئیس شورای حل اختلاف کرمانشاه اضافه کرد: “پس از طی مراحل قانونی و صدور احکام مربوطه، حکم اعدام متهم به قتل به تایید دیوان عالی کشور رسید و این حکم قطعی شد”.

تجری تصریح کرد: “اواخر سال گذشته، به درخواست خانواده متهم به قتل و دستور رئیس کل دادگستری استان این پرونده به شعبه سازش در قتل شوراهای حل اختلاف ارجاع شد و اعضای این ستاد تلاشی گسترده و شبانه روزی را برای سازش در این پرونده شروع کردند”.

معاون قضایی دادگستری استان کرمانشاه یادآورشد: “با تلاش بی وقفه و جلسات متعدد و فشرده اعضای ستاد تالیف قلوب کرمانشاه، رضایت بی قید و شرط خانواده مقتول اخذ و مراتب در دفتر خانه ثبت و متهم به قتل از اعدام رهایی یافت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید