خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت علی عزیزی در بازداشتگاه اطلاعات تبریز

تداوم بازداشت علی عزیزی در بازداشتگاه اطلاعات تبریز

خبرگزاری هرانا – علی عزیزی، شهروند بازداشتی امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه طی تماس کوتاهی با خانواده‌اش از انتقال خود به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز خبر داد. آقای عزیزی روز یکشنبه ۴ اسفندماه توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در ارومیه بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه ۱۳۹۸، علی عزیزی، شهروند ساکن ارومیه طی تماس کوتاهی با خانواده از تداوم بازداشت خود در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز خبر داد.

آقای عزیزی در این تماس کوتاه در پاسخ به سوال مادرش در خصوص دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه خود ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

علی عزیزی، فعال ترک (آذربایجانی) ساعت ۱۲ ظهر روز یکشنبه ۴ اسفندماه ۹۸، توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در ارومیه بازداشت شده بود. گفته می‌شود آقای عزیزی علیرغم درخواست رویت حکم بازداشت و ممانعت از ورود ماموران به منزل بدون ارائه حکم، بازداشت شده بود.

آقای عزیزی پیشتر نیز در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ در محل کار خود بازداشت شده بود. وی پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات نیروی انتظامی منتقل شده و مدتی بعد در تاریخ ۲ آذرماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا زمان پایان دادرسی آزاد شده بود.

در خصوص علی عزیزی گفتنی است که وی پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز بازداشت و پس از مدتی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید