خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مسعود کاظمی، روزنامه نگار زندانی به مرخصی اعزام شد

مسعود کاظمی، روزنامه نگار زندانی به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – ساعاتی پیش مسعود کاظمی، روزنامه نگار محبوس در زندان اوین به مرخصی اعزام شد. این روزنامه نگار زندانی از خردادماه سال جاری از بابت محکومیت ۲ ساله خود در زندان اوین به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل انصاف نیوز، امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه ۱۳۹۸، مسعود کاظمی، روزنامه‌نگار محبوس در زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

وی پیش از این نیز در تاریخ ۵ بهمن ماه با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۲۶ بهمن ماه با پایان دوره مرخصی به زندان اوین بازگشته بود.

مسعود کاظمی در تاریخ ۱۴ آبانماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی بازداشت و در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه همان سال با قرار کفالت آزاد شده بود.

وی در تاریخ ۱ خردادماه سال جاری توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به دو سال حبس به اتهام “توهین به رهبری”، دو سال به اتهام “نشر اکاذیب” و شش ماه برای “توهین به مقامات” و مجموعا ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و حکم دادگاه در تاریخ ۱۲ خردادماه به وی ابلاغ شد بود. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود. این حکم در نهایت پس از اعتراض به رای صادره در دادگاه تجدید نظر نیز عینا تایید شد.

آقای کاظمی علاوه بر این به دو سال محرومیت از روزنامه نگاری نیز محکوم شده است.

قاضی همچنین طی آن جلسه دادگاه قرار کفالت ۱۰۰ میلیونی وی را به قرار وثیقه یک میلیاردی افزایش داده و مسعود کاظمی بازداشت و روانه زندان اوین شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید