خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مرگ یک زندانی با علائم مشکوک به کرونا در زندان تهران بزرگ

مرگ یک زندانی با علائم مشکوک به کرونا در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در زندان تهران بزرگ با علائم مشکوک به ویروس کرونا در سایه کارشکنی مسئولین در اعزام به بیمارستان تخصصی و عدم رسیدگی مناسب پزشکی جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مدارا، یک زندانی در زندان تهران بزرگ با علائم مشکوک به کرونا جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، حمید رضا ۴۴ ساله که یک متهم مالی بوده است دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کرد که در ابتدا علائم سرماخوردگی در خود دید و با گذشت چند روز با شروع شدن سرفه هایش در زندان جان خود را از دست داد.

با توجه به اطلاعات مندرج در این گزارش، زندانی علیرغم داشتن علائم مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی تخصصی خارج از زندان اعزام نشده و در زندان جان خود را از دست داده است.

هرانا پیشتر در گزارشی به افزایش نگرانی ها از شیوع ویروس کرونا در زندان‌های مختلف کشور پرداخته بود.

با توجه به محیط بسته زندان، تغذیه نامناسب، نبود امکانات بهداشتی و پزشکی لازم، تراکم بالای جمعیت، بروز موارد مشکوک کرونا در برخی زندانها موجب نگرانی زندانیان و خانواده های آنان شده است. در برخی زندانها مانند سنندج، خرم آباد زندانیان خواستار دریافت امکانات بهداشتی لازم و همینطور قرنطینه شدن افراد مشکوک به این بیماری شده اند و تهدید کرده اند در صورت تداوم بی توجهی به اعتصاب غذا دست خواهند زد، زندانهای دیگر از جمله زندانهای کرج، تبریز، اوین همراه با بسیاری از زندانهای کشور ملتهب از این وضعیت هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید