خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ممانعت از اعزام به بیمارستان و ادامه محرومیت حمزه سواری از درمان

ممانعت از اعزام به بیمارستان و ادامه محرومیت حمزه سواری از درمان

خبرگزاری هرانا – حمزه سواری لفته، زندانی سیاسی، علیرغم ابتلا به کیست بیکر، واریکوسل، کمر درد شدید و نیاز به عمل جراحی با مخالفت امین وزیری، دادیار ویژه ناظر بر زندانیان سیاسی از اعزام به بیمارستان و انجام عمل محروم مانده است. این زندانی سیاسی در پانزدهمین سال حبس خود در زندان رجایی شهر کرج بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حمزه سواری لفته، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج از اعزام به بیمارستان و انجام عمل جراحی محروم مانده است.

آقای سواری که از ۱۹ سالگی در زندان‌های مختلف محبوس بوده است، اکنون در پانزدهمین سال حبس خود در زندان رجایی شهر کرج نیاز به انجام سه عمل جراحی واریکوسل، خارج کردن کیست بیکر از پشت زانو و عمل جراحی در ناحیه کمر است.

به دلیل مخالفت امین وزیری، معاون دادستان و دادیار ویژه ناظر بر زندانیان سیاسی مستقر در زندان اوین از اعزام به بیمارستان و انجام عمل محروم مانده است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای سواری در خصوص وضعیت او به هرانا گفت: “حمزه سواری بنا به تشخیص پزشکان خارج از زندان نیاز به انجام سه عمل جراحی دارد و به خاطر مشکلات استخوانی از درد شدید در ناحیه کمر رنج می‌برد. او طی این مدت با جلوگیری از اعزام به بیمارستان توسط امین وزیری مواجه شده و با وجودی نیاز مبرم به اعزام به بیمارستان جهت جراحی دارد اما مسئولین دادستانی و زندان از اعزام او خودداری می‌کند و به وضعیت او اهمیتی نمی‌دهند”.

هرانا پیشتر در گزارشی از وجود غده در ناحیه پشت زانوی پای راست و بروز مشکل جدی در راه رفتن آقای سواری خبر داده بود.

اعزام‌های درمانی طی یک سال اخیر و با وجود تغییر رئیس زندان رجایی شهر ادامه داشته است و زندانیان با مخالفت‌های مکرر امین وزیری جهت اعزام به بیمارستان بیش از پیش با مشکل مواجه می‌شوند.

حمزه سواری در سال ۱۳۸۴ بازداشت و با اتهامات “محاربه و اقدام علیه امنیت ملی” به حبس ابد محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید