خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات آبان؛ بابک حسینی مقدم با تودیع قرار از زندان تبریز آزاد شد

اعتراضات آبان؛ بابک حسینی مقدم با تودیع قرار از زندان تبریز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – بابک حسینی مقدم، شهروند بازداشتی در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال، امروز سه‌شنبه ۶ اسفندماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۶ اسفندماه ۱۳۹۸، بابک حسینی مقدم، شهروند بازداشتی در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

آقای حسینی مقدم پیشتر در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ در توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و پس از حدود سه ماه با پایان مراحل بازجویی به زندان تبریز منتقل شده بود.

یک منبع مطلع روز دوشنبه ۵ اسفندماه به هرانا گفته بود برای اکبر مهاجری، محمد محمودی، داود شیری، ایوب شیری، شاهین برزگر، ناصر خلوصی و بابک حسینی مقدم، تعدادی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ماه در تبریز قرارهای وثیقه ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومانی صادر شده است.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید