خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سومین جلسه دادگاه روح الله زم برگزار شد

سومین جلسه دادگاه روح الله زم برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۵ اسفند ماه، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات روح الله زم در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. در تاریخ ۲۱ و ۲۷ بهمن‌ماه جلسات اول و دوم رسیدگی به این پرونده برگزار شده بود. این فعال سیاسی مهرماه ۹۸ توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، امروز دوشنبه ۵ اسفند ماه ۱۳۹۸، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «روح الله زم» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی صلواتی، برگزار شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعاتی از محتوای این جلسه منتشر نشده است.

لازم به ذکر است که پیشتر در روز دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه و روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه اولین و دومین جلسات دادگاه رسیدگی به اتهامات روح الله زم در دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

گفتنی است که عناوین اتهامی مطروحه علیه این متهم در اولین جلسه دادگاه “افساد فی الارض، تشکیل و اداره کانال «آمدنیوز» و «صدای مردم» با هدف برهم زدن امنیت کشور، «جاسوسی» به نفع سرویس اطلاعاتی اسرائیل به واسطه سرویس اطلاعاتی یکی از کشور‌های منطقه، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت و مدیریت پایگاه خبری «سحام نیوز» با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده به قصد ارائه به دیگران با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در نشر اکاذیب، تحریک موثر نیرو‌های رزمنده و اشخاصی که به نحوی در خدمت نیرو‌های مسلح هستند به عصیان، فرار، تسلیم یا عدم اجرای وظایف نظامی، توهین به مقدسات، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبری، توهین به مقامات و مامورین، تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت برخی اشخاص حقوقی و حقیقی”، عنوان شده است.

لازم به یادآوری است که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه خود، از ارجاع پرونده روح الله زم به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و بازداشت ۵ متهم دیگر در این پرونده خبر داده بود.

روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ۹۸، سازمان اطلاعات سپاه با انتشار اطلاعیه ای از بازداشت روح الله زم خبر داده بود. ساعاتی پس از انتشار اطلاعیه بازداشت زم، ویدئویی از اعترافات منتسب به وی در برخی خبرگزاری های داخلی منتشر شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید