خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۴ اسفندماه، جمعی از کارگران نی‌ بر مجتمع نیشکر هفت تپه در مقابل دفتر این مجتمع و شماری از بهورزان شهرستان میناب مقابل شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۴ اسفندماه ۱۳۹۸، حدود ۵۰۰ نفر از جمعیت ۷۰۰ نفری کارگران نی‌‌بر مجتمع نیشکر هفت تپه در مقابل دفتر این مجتمع دست به تجمع اعتراضی زدند.

کسر دو روز حقوق در فیش حقوقی دی ماه این کارگران، علت اصلی حضور آنان در این تجمع اعتراضی عنوان شده است.

معترضان گفتند: “معیار پرداخت حقوق کارگران نی‌بر، براساس میزان تناژ بریدن نی است، این درحالیست که هیچ معیاری برای محاسبه تناژ در این مجموعه وجود ندارد و کارگران نی‌بر به‌صورت روزمزدی در مزارع مشغول کارند”.

این کارگران با بیان اینکه ما در فصل برداشت نیشکر تمام تلاش خود را علیرغم کیفیت بد نیشکر در مزارع انجام می‌دهیم، افزودند: “این درست نیست که کارفرما در زمان پرداخت حقوق کارگرانی که در سخت‌ترین شرایط در مزارع نیشکر مشغول بریدن نی هستند، کم بگذارد”.

حمید کریم پور، معاون بخش کشاورزی مجموعه نیشکر هفت تپه، در ارتباط با تجمع صنفی امروز کارگران مدعی شد: “برخی از نی‌برهای فصلی مجموعه هفت تپه بر اساس میزان تناژی که نی قطع می‌کنند، حقوق دریافت می‌کنند، از قرار معلوم این کارگران کمتر از تناژ مشخص شده کار انجام داده‌اند!”

تجمع بهورزان شهرستان میناب

به گزارش تسنیم، امروز یکشنبه ۴ اسفندماه، شماری از بهورزان شهرستان میناب در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود، در مقابل شبکه بهداشت و درمان این شهرستان دست به تجمع زدند.

معترضان که شمار آن‌ها به صد تن می‌رسید، با بیان اینکه تا معوقات عقب افتاده یکساله آنان پرداخت نشود کار نمی‌کنند، خواستار رسیدگی مسؤلین بهداشت و درمان استان هرمزگان به این موضوع شدند.

به گفته این بهیاران، در دی‌ماه و بهمن‌ماه سال جاری دو بند از حقوق آنان که شامل حق نوار مرزی بوده حذف شده است. همچنین برای بهیارانی که خارج از خانه بهداشت زندگی می‌کنند، حق مسکن در نظر گرفته شده که این مسئله نیز قریب به ۶ ماه پرداخت نشده است.

بر اساس این گزارش، نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان از حقوق ماه گذشته این بهورزان نیز کم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید