خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه، جمعی از کارگران شاغل در شهرداری منطقه ۳ بندرعباس، در مقابل ساختمان استانداری هرمزگان، جمعی از اعضای پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ در مقابل دفتر تعاونی مسکن در تهران و همچنین روز گذشته ۱۴۷ کارگر کارخانه کنتور سازی ایران در قزوین، مقابل مسجد شیخ الاسلام، دست به تجمعات اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شهرداری بندرعباس، در مقابل ساختمان استانداری هرمزگان دست به تجمع زدند.

‌کارگران معترض خواستار دیدار با فریدون همتی، استاندار هرمزگان و رسیدگی مسئولان به مشکلات آنها بودند.

کارگران میگویند که ۴ ماه حق بیمه آنها پرداخت نشده است و هیچ کس هم پاسخگوی آنها نیست.

عدم تامین تجهیزات، لباس و کفش کارگران، عدم پرداخت حقوق، عدم پرداخت اضافه کاری، ندادن مرخصی به کارگران از دیگر دلایل اعتراضات کارگران است.

تجمع اعضای پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ در مقابل دفتر تعاونی مسکن

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸، حدود صد نفر از اعضای پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ به نشانه‌ی اعتراض به دفتر تعاونی مسکن در تهران مراجعه کردند.

معترضان در خصوص علت تجمع خود گفتند: “شش سال است که ساخت واحدها متوقف شده و این اواخر، بعد سال‌ها تاخیر، اخطار دادند بازهم پول بدهید؛ به همین دلیل، امروز حدود صد نفر از اعضا به محل تعاونی مراجعه کردیم و برگه‌های تاخیر را به آنها برگرداندیم. به آنها گفتیم تعهدات خود را انجام دهید و واحدهای مسکونی ما را براساس بندهای قرارداد تحویل دهید”.

آنها افزودند: “پروژه‌های سپیدار ۲و۳ از سال ۹۲ متوقف شده است و مراجعات مکرر اعضا به شورای شهر و شهرداری و مسئولان تعاونی تا امروز بی‌نتیجه مانده است”.

تجمع کارگران کنتورسازی قزوین 

به گزارش دانشجو، روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین، در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود در مسجد “شیخ الاسلام” این شهر تحصن کرده و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گفته این کارگران؛ در سال جاری فقط ۲ ماه و ۱۵ روز دستمزد دریافت کرده‌اند و مطالبات دستمزد آنها به ۲۹ ماه رسیده است.

همچنین در این گزارش آمده است: “اگرچه این شرکت در راستای اجرای اصل ۴۴ به بخش خصوصی واگذار شد، اما اجرای نادرست این اصل و واگذاری شرکت به فردی غیرمتخصص مشکلاتی را برای کارگران و البته خود شرکت ایجاد کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید