خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  انتقال اکبر نعیمی به سلولی چند نفره/ تداوم نگهداری در بند ۲۰۹ اوین

انتقال اکبر نعیمی به سلولی چند نفره/ تداوم نگهداری در بند ۲۰۹ اوین

خبرگزاری هرانا – اکبر نعیمی، شهروند بازداشتی پس از حدود یک ماه نگهداری در یکی از سلول های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، شب گذشته طی تماسی با خانواده‌اش از تعیین قرار وثیقه و انتقال خود به سلولی چند نفره خبر داد. علیرغم مراجعه امروز خانواده آقای نعیمی جهت تودیع قرار، بازپرس پرونده از قبول قرار و آزادی وی امتناع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اکبر نعیمی، فعال ترک (آذربایجانی) با گذشت حدود یک ماه از زمان بازداشت، کماکان در زندان اوین در بازداشت بسر می‌برد.

اکبر نعیمی شب گذشته ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸، طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود از سلول های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، به سلولی چند نفره در این بند و تعیین قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای خود خبر داد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای نعیمی در این خصوص به هرانا گفت: “امروز خانواده آقای نعیمی برای تودیع قرار به دادسرای اوین مراجعه کردند؛ پس از حضور آنها بازپرس پرونده به آنها گفته پرونده او تکمیل نبوده و نمی‌تواند قرار را قبول کند”.

آقای نعیمی، روز چهارشنبه ۲ بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در در بخش تعمیرات هواپیمایی هما در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

گفته می‌شود ماموران پس از بازداشت آقای نعیمی به خانه او رفته و پس از بازرسی محل تعدادی از وسایل شخصی ازجمله تلفن همراه، لپ تاپ و کتاب‌های ایشان را ضبط کرده و با خود بردند.

از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند تا لحظه تنظیم این گزارش کماکان اطلاعی در دست نیست.

اکبر نعیمی، اهل شهرستان خوی واقع در استان آذربایجان غربی و ساکن تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید