خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ساعت ۱۹:۳۲:۴۳

    خانه  > سایر گروهها  >  سیزده متهم اقتصادی مجموعا به بیش از ۹۶۰ ضربه شلاق محکوم شدند

سیزده متهم اقتصادی مجموعا به بیش از ۹۶۰ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه، سخنگوی قوه قضائیه گفت که ۱۳ تن از متهمان اقتصادی، هر یک در کنار سایر مجازات به ٧۴ ضربه شلاق محکوم شدند. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم شلاق در کنار سایر مجازات در خصوص ۱۳ تن از متهمان اقتصادی خبر داد.

بر اساس این گزارش ۱۳ نفر از متهمان که هویت آنها در این گزارش “عبدالعزیز خطیبی”، “جمال غفوری”، “بهزاد فتاحی”، “عبدالحمید خدری”، “سامان خطیبی”،بهنام فتاحی”، “آرش الیاسی”، “فرزاد فاضلی تولمی”، “مصطفی عبداللهی”، ” علی محرر”، ” علیرضا شعبان”، “امیر خسرو علائی”، “سعید علیزاده” و”مرتضی فلاح اشتری” عنوان شده است؛ با اتهامات مربوط به نظام اقتصادی و مالی، هریک به ۷۴ ضربه شلاق در ملاعام و در مجموع به ۹۶۲ ضربه در کنار سایر مجازات محکوم شدند.

روز گذشته غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه همچنین از صدور حکم شلاق برای دو تن از متهمان اقتصادی خبر داده بود.

اسماعیلی افزود: “حمیدرضا مرادی به اتهام اخلال در نظام ارزی به تحمل ٢٠ سال حبس، ٧۴ ضربه شلاق، رد مال در حق بانک‌های ملت و سپه محکوم شده است. محمدناییتی تهرانی به اتهام اخلال در نظام ارزی به تحمل ١۵ سال حبس و ٧۴ ضربه شلاق و رد مال در حق بانک های رفاه و سپه محکوم شده است”.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید