خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محرومیت از ملاقات مریم اکبری منفرد در بند زنان زندان اوین

محرومیت از ملاقات مریم اکبری منفرد در بند زنان زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی در زندان اوین به مدت سه هفته از ملاقات با خانواده محروم شده است. این محرومیت از روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه به خانم اکبری منفرد ابلاغ و اجرایی شده است. محرومیت مریم اکبری منفرد از ملاقات بدون تشکیل جلسه کمیته انضباطی و طی مراحل اداری تنها به دلیل اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت یکی از زندانیان تازه وارد به بند زنان اوین صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی در زندان اوین به مدت سه هفته از ملاقات با خانواده محروم شد.

 این محرومیت از روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸، به وی ابلاغ و اجرایی شده است.

محرومیت از ملاقات خانم اکبری منفرد به بهانه اعتراض وی به وضعیت نگهداری یکی از زندانیان تازه وارد به بند و عدم رسیدگی به وضعیت او، بدون طی کردن مراحل اداری و یا تشکیل جلسه کمیته انضباطی صورت گرفته است.

یک منبع نزدیک به خانم اکبری منفرد با تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “اخیرا خانم اکبری منفرد به زندانبانان بند زنان اوین در خصوص مشکلات یک زندانی ورودی جدید و عدم رسیدگی زندانبانان به او و همچنین نبود شرایط نگهداری در داخل بند اعتراض کرده بود که به همین دلیل با حکم محرومیت از ملاقات مواجه شده است. این درحالی است که نه کمیته انضباطی برای ایشان تشکیل شده و نه خلافی که برای این موضع مرتکب شده را به او گفته‌اند”.

مریم اکبری منفرد سال گذشته نیز در تاریخ ۱۰ مهرماه ۹۷ به همراه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی با دستور شفاهی رئیس بند زنان این زندان به مدت سه هفته از ملاقات با خانواده محروم شده بود. دلیل این امر درگیری لفظی و شعار دادن توسط این زندانیان در سالن ملاقات عنوان شده بود.

مریم اکبری منفرد، هم اکنون دهمین سال از حبس خود را بدون حتی یک روز مرخصی سپری می‌کند. وی در تاریخ دهم دی ماه سال ۱۳۸۸ و پس از حوادث عاشورای ۸۸ بازداشت و در خردادماه سال بعد توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. اتهام این زندانی “محاربه از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران” عنوان شده اما خود او آن را وارد ندانسته است.

خانم اکبری پس از حدود ۹ ماه تحمل حبس در یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، بند متادون و بند زندان زندان اوین از مهرماه ۸۹ در زندان رجایی شهر تحمل حبس می‌کرد و در اردیبهشت ۹۰ به همراه ۸ زن زندانی دیگر به زندان قرچک ورامین منتقل شد. او در آنجا و پس از اعتراض به شرایط زندان و نوشتن نامه‌های متعدد به مراجع تقلید، مسئولان نظام و احمد شهید، گزارشگر سابق ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، به بند زنان زندان اوین منتقل شد و تا امروز در آنجا تحمل حبس می‌کند.

لازم به ذکر است که دو برادر مریم اکبری منفرد در سال‌های ۶۰ و ۶۳ به اتهام ارتباط و عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران توسط دادگاه‌های انقلاب در ایران اعدام شدند. برادر کوچک و خواهرش نیز در تابستان سال ۶۷ و همزمان با موج اعدام زندانیان سیاسی اعدام شدند.

خانم اکبری منفرد مادر دو فرزند است و تا این لحظه از حق آزادی مشروط و حتی یک روز مرخصی طی دوران حبس خود محروم مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید