خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مهدی محمودیان با تودیع قرار آزاد شد

مهدی محمودیان با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهدی محمودیان عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت که ۱۵ بهمن ماه جاری بازداشت شده بود ساعاتی پیش با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، مهدی محمودیان، فعال سیاسی با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

مصطفی نیلی، وکیل دادگستری در رابطه با پرونده مهدی محمودیان ساعاتی پیش از آزادی وی گفته بود : “اجازه اعلام وکالتم برای پرونده مهدی محمودیان صادر نشده است. هفته گذشته وقتی برای اعلام وکالت پرونده وی به قوه قضائیه مراجعه کردم، بازپرس شعبه ۷ اعلام کرد که تنها وکلای تبصره ماده ۴۸ آئین دادرسی کیفری که مورد تائید رئیس قوه قضائیه هستند را می‌پذیرند و از این رو به بنده اجازه وکالت نمی‌دهند”.

وی افزود: “بر همین اساس هیچ اطلاعی از وضعیت فعلی محمودیان ندارم. با این حال تا جایی که خبر دارم، این فعال سیاسی هفته گذشته، تنها یک بار با خانواده خود تماس داشته و غیر از این تماس، هیچ ارتباط یا خبر دیگری از وی در دست نیست. مهدی محمودیان در تماسی که با مادر خود داشته از حضور خود در بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده و بر همین اساس نیز به احتمال بسیار زیاد نهاد بازداشت کننده وی وزارت اطلاعات بوده است”.

نیلی در ادامه بیان کرد: “در ماجرای بازداشت مجدد محمودیان هیچ اطلاعی از نحوه بازداشت و ادله این اقدام به خانواده وی داده نشده است. با توجه به فایل صوتی که از مکالمه این فعال سیاسی منتشر شده، وضعیت نگران کننده‌ای درباره پرونده او وجود دارد.”

گفتنی است، این فعال سیاسی در روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه، در منزل شخصی خود بازداشت شده بود.

مهدی محمودیان، پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۸، در پی حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شده و روز دوشنبه ۹ دی ماه با تودیع قرار کفالت آزاد شد. احضار و بازداشت آقای محمودیان در ارتباط با امضای “بیانیه ۷۷ نفر” صورت گرفته بود.

این روزنامه نگار پیش از این نیز در شهریورماه سال ۸۸ بازداشت و توسط دادگاه انقلاب به تحمل ۵ سال حبس قطعی و محرومیت از روزنامه‌نگاری محکوم شده بود. وی نهایتا در شهریورماه ۹۳ با پایان دوران محکومیت خود از زندان آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید