خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  تایید حکم شلاق یک متهم به آزار جنسی در دیوان عالی کشور

تایید حکم شلاق یک متهم به آزار جنسی در دیوان عالی کشور

خبرگزاری هرانا – حکم محکومیت یک متهم به آزار جنسی دختری جوان در کلاردشت که پیشتر توسط شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز به شلاق و تبعید محکوم شده بود، در دیوان عالی کشور تایید شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جام جم، یک مرد متهم به آزار جنسی دختری جوان در استان البرز به شلاق و تبعید محکوم شد.

بر اساس این گزارش، تیر ماه سال گذشته، دختری ۲۵ ساله‌ با مراجعه به پلیس آگاهی استان البرز از پسر جوانی به اتهام آزار و اذیت جنسی شکایت کرد.

وی در این خصوص به کاراگاهان گفت: “حدود یک ماه قبل پسر جوانی با شماره تلفن همراه من تماس گرفت و وقتی فهمید اشتباه گرفته خیلی مودبانه عذرخواهی کرد. دو روز بعد او در تلگرام به من پیام داد و مدعی شد عکس پروفایلم را دیده و از من خوشش آمده است. صحبت‌های ما ادامه پیدا کرد تا اینکه یک روز از من خواست همدیگر را حضوری ببینیم. به خاطر اعتمادی که به او پیدا کرده بودم، قبول کردم و با هم قرار گذاشتیم. او با یک خودروی مدل بالا به محل قرار آمد و به یک کافی‌شاپ رفتیم. می‌گفت مدیر یک شرکت ساختمان‌سازی است و پدر و مادرش در یکی از شهرهای شمالی کشور ویلا دارند. بعد از آن چند بار دیگر هم قرار گذاشتیم و به او علاقه‌مند شدم. یک روز از من خواستگاری کرد و خواست برای آشنایی با خانواده‌اش به ویلای جنگلی آنها در کلاردشت برویم. قرار بود صبح برویم و بعد از ناهار برگردیم. وقتی به ویلا رسیدیم، متوجه شدم کسی آنجا نیست. خواستم فرار کنم که سد راهم شد و اجازه نداد از ویلا خارج شوم. او سپس مرا با تهدید و کتک مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد. وقتی به کرج رسیدیم، قول داد تا یک هفته دیگر به خواستگاری‌ام می‌آید، اما تلفن همراهش را بعد از این ماجرا خاموش کرد و دیگر با من تماس نگرفت”.

در این گزارش آمده است که پس از این شکایت و تشکیل پرونده‌ای در شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز، با دستور قضایی تحقیقات در خصوص این پرونده آغاز و در نهایت متهم بازداشت شد. با تکمیل تحقیقات مقدماتی، جلسه محاکمه به ریاست قاضی قیومی و با حضور قاضی رنجبر برگزار شد.

در این جلسه دختر جوان دوباره شکایتش را مطرح کرد. در ادامه پسر جوان منکر آزار و اذیت دختر جوان شد و گفت: “قبول دارم او را به بهانه ازدواج فریب دادم، اما آزار و اذیت او و تهدیدش درست نیست. آن روز هم برای تفریح به ویلای ما در کلاردشت رفتیم”.

پس از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، قضات دادگاه وارد شور شدند و پسر جوان را به تحمل شلاق و تبعید به یکی از شهرهای شرقی کشور محکوم کردند. با اعتراض او به حکم صادره، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد و قضات دیوان عالی کشور احکام صادره را تایید کردند.

 لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید