خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ مسعود کاظمی به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ مسعود کاظمی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – مسعود کاظمی، روزنامه نگار محبوس در زندان اوین با پایان دوره مرخصی خود به زندان اوین بازگشت. وی روز شنبه ۵ بهمن ماه با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام شده بود. این روزنامه نگار زندانی از خردادماه سال جاری از بابت محکومیت ۲ ساله خود در زندان اوین به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از امتداد، امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه، مسعود کاظمی، روزنامه نگار با پایان دوره مرخصی خود به زندان اوین بازگشت.

وی روز شنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸، مسعود کاظمی، روزنامه نگار محبوس در زندان اوین با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام شده بود.

مسعود کاظمی در تاریخ ۱۴ آبانماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی بازداشت و در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه همان سال با قرار کفالت آزاد شده بود.

وی در تاریخ ۱ خردادماه سال جاری توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به دو سال حبس به اتهام “توهین به رهبری”، دو سال به اتهام “نشر اکاذیب” و شش ماه برای “توهین به مقامات” و مجموعا ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و حکم دادگاه در تاریخ ۱۲ خردادماه به وی ابلاغ شد بود. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود. این حکم در نهایت پس از اعتراض به رای صادره در دادگاه تجدید نظر نیز عینا تایید شد.

آقای کاظمی علاوه بر این به دو سال محرومیت از روزنامه نگاری نیز محکوم شده است. قاضی همچنین طی آن جلسه دادگاه قرار کفالت ۱۰۰ میلیونی وی را به قرار وثیقه یک میلیاردی افزایش داده و مسعود کاظمی بازداشت و روانه زندان اوین شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید