خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ ساعت ۲۲:۰۸:۳۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات دی ماه ۹۶؛ سهیل آقازاده جهت تحمل حبس به دادسرای اوین احضار شد

اعتراضات دی ماه ۹۶؛ سهیل آقازاده جهت تحمل حبس به دادسرای اوین احضار شد

خبرگزاری هرانا – سهیل آقازاده، دانشجوی رشته سینما و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۶ طی احضاریه ای جهت تحمل دوران محکومیت خود به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین فراخوانده شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ ماه حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده و این حکم ماه گذشته عینا به تائید دادگاه تجدید نظر رسید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از انصاف نیوز، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه ۹۸، محمد آقازاده، در توییتی از احضار پسرش سهیل آقازاده برای اجرای حکم محکومیت به حبس خبر داده است.

بر اساس این گزارش محمد آقازاده نوشت: «بیست و سوم بهمن سال ۵۷ جوانی پر از امید برای زندگی دگر بودم، امروز وقتی دم در خانه نامه احضار پسرم سهیل را برای تحمل شش ماه زندان‌اش بدستم دادند، شکنجه امید را تجربه کردم، ولی برای تحقق رویا آنروز باید قوی بمانیم. می‌مانیم!».

در احضاریه ای که امروز به دست سهیل محمدزاده رسیده است از وی خواسته شده جهت اجرای حکم حبس ظرف مدت ۵ روز به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین مراجعه کند.

سهیل آقازاده پیشتر در تاریخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۶، در جریان اعتراضات سراسری دی ماه توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و نهایتا در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ ماه حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. ماه گذشته شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم صادره علیه سهیل آقازاده را عینا تایید کرد.

از دلایل صدور حکم علیه این شهروند، ارسال یک پیامک از سوی مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران به او عنوان شده است.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید