خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات آبان؛ حامد کریمی با تودیع قرار از زندان تهران بزرگ آزاد شد

اعتراضات آبان؛ حامد کریمی با تودیع قرار از زندان تهران بزرگ آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حامد کریمی، شهروند بازداشتی در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان تهران بزرگ آزاد شد. آقای کریمی پیشتر در در تاریخ ۲ آذرماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از حدود یک ماه از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۸، حامد کریمی، شهروند بازداشتی با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

آزادی آقای کریمی با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

حامد کریمی پیشتر در تاریخ ۲ آذرماه ۱۳۹۸ در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال به دلیل فیلمبرداری از اعتراضات توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی نهایتا پس از حدود یک ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

آقای کریمی در مرحله بازپرسی، توسط شعبه ۸ دادسرای عمومی و انقلاب شهر ری به اتهامات “عضویت در گروه‌ها و دستجات مخالف نظام و همکاری با دول متخاصم خارجی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و نهایتا پرونده او به شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی عموزاد ارجاع داده شد.

حامد کریمی، فرزند محمد و متولد ۱۳۷۹ است.

هرانا پیشتر در تاریخ ۱۴ بهمن ماه در گزارشی ضمن احراز هویت ده‌ها تن از شهروندان بازداشت شده در اعتراضات سراسری آبان ماه و دی ماه امسال که در زندان تهران بزرگ بسر می‌برند، به آخرین وضعیت و شرح محل نگهداری آنها پرداخته بود.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید