خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات آبان؛ بازداشت ۲ شهروند معترض در شیراز تحت عنوان «عوامل بروز اغتشاشات»

اعتراضات آبان؛ بازداشت ۲ شهروند معترض در شیراز تحت عنوان «عوامل بروز اغتشاشات»

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه، دو شهروند معترض در شیراز در ارتباط با اعتراضات آبان، تحت عنوان “عوامل اغتشاشات” بازداشت شدند. استفاده از این عنوان در خصوص مردم معترض بازداشت شده در حالی است که پیشتر روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه‌ای منتشر می‌شود، با تاکید بر اینکه «مراجع قضایی مجازات اعدام با طناب دار را برای لیدرهای آشوب اخیر قطعی می‌دانند»، نوشت: «اقدام آشوبگران مصداق بغی است و مجازات قانونی و شرعی آن‌ها اعدام است.»

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز یکشنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی فارس از شناسایی و بازداشت دو شهروند معترض در ارتباط با اعتراضات آبان در شیراز خبر داد.

فرمانده انتظامی فارس ضمن اعلام این خبر گفت: “با هماهنگی مقام قضایی، مأموران انتظامی طی عملیات‌هایی جداگانه، این ۲ متهم ۲۳ و ۳۷ ساله را در مخفیگاهشان بازداشت و به مقر انتظامی انتقال دادند”.

حبیبی ضمن آنکه این افراد را «عاملان بروز آشوب و اغتشاشات» خوانده، این شهروندان را متهم به «ارتباط با شبکه های معاند» دانسته و مدعی شده است بازداشت شدگان اقدام به تهیه و ارسال فیلم و عکس کرده‌اند.

استفاده از این قبیل عناوین در خصوص مردم معترض بازداشت شده در حالی است که پیشتر روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه‌ای منتشر می‌شود، با تاکید بر اینکه «مراجع قضایی مجازات اعدام با طناب دار را برای لیدرهای آشوب اخیر قطعی می‌دانند»، نوشت: «اقدام آشوبگران مصداق بغی است و مجازات قانونی و شرعی آن‌ها اعدام است.»

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید