خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در استان گلستان همزمان با صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

رهایی یک زندانی از اعدام در استان گلستان همزمان با صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در استان گلستان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت. بنابر خبری دیگر برای یک متهم به “قتل” در تهران، حکم اعدام صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، صبح روز شنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، یک متهم به قتل توسط شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده با مرگ مردی ۳۵ ساله طی یک نزاع در محله “خیرآباد” شهر ری در دستور کار پلیس تهران قرار گرفت. مأموران در همان مراحل اولیه تحقیقات، جوانی ۲۳ ساله‌ به‌نام “حمید” را به اتهام قتل بازداشت کردند.

متهم در اظهارات خود گفت: “من تازه وارد دانشگاه شده بودم. ناچار شدم برای خرج تحصیلم به دستفروشی روی آورم. روز حادثه در حال فروختن اجناسم بودم و مردی ۴۰ ساله در کنار من ایستاده بود که با تلفن همراهش با صدای بلند از الفاظ رکیک استفاده می‌کرد. همان لحظه چند نفر از فروشندگان به وی تذکر دادند و او با فریاد اعتراض کرد و به فحاشی‌هایش ادامه داد تا اینکه من هم با او درگیر شدم و بعد از دقایقی با وساطت مردم دعوا خاتمه یافت. من هم دوباره به سراغ بساطم رفتم و کارم را ادامه دادم تا اینکه حدوداً یک‌ ساعت بعد، آن مرد به همراه چند نفر با چاقو و قمه به سراغم آمدند”.

وی افزود: “درگیری بین ما بالا گرفت و یکی از آن چند نفر با چاقو به بازویم زد و من هم همان چاقو را از دستم درآوردم و برای فرار از بین آنها، آن را بی‌هدف پرتاب کردم و از آنجا گریختم. دقایقی بعد متوجه شدم که یکی از آنها بر اثر ضربه چاقویی که من پرت کردم فوت کرده است”.

این متهم روز شنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۹۸، از بابت اتهام قتل توسط شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در گلستان

به گزارش رکنا، رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان از بخشش یک محکوم به اعدام با گذشت اولیای دم خبر داد.

احمد جعفری، در رابطه با این موضوع اظهار کرد: “محکوم به اعدام، سال ۹۲ هنگام دخالت در مشاجره لفظی خواهر و دامادش نتوانست خشمش را کنترل کند و مرگ شوهرخواهرش را رقم زد”.

وی افزود: “حکم اعدام این جوان در مرحله اجرا بود که اعضای شعبه ویژه صلح زندان گرگان پس از مشاهده آثار ندامت در رفتار متهم، چندین بار به منزل خانواده مقتول در شهرستان ورامین برای جلب رضایت مراجعه کردند”.

جعفری تصریح کرد: “پس از چند بار مراجعه و پیگیری‌های شبانه روزی اولیای دم بدون هیچ چشم‌ داشتی متهم به قتل فرزندشان را بخشیدند”.

به گفته جعفری این پانزدهمین محکوم به اعدام است که امسال با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف گلستان از سوی اولیای دم بخشیده شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید