خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ساعت ۱۹:۵۶:۱۹

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ممانعت از آزادی مجید بازوبندی، زندانی سیاسی با وجود پایان مدت محکومیت

ممانعت از آزادی مجید بازوبندی، زندانی سیاسی با وجود پایان مدت محکومیت

خبرگزاری هرانا – مجید بازوبندی، کارگر و زندانی سیاسی، با وجود پایان یافتن مدت محکومیت خود کماکان در زندان تهران بزرگ بسر می‌برد. آقای بازوبندی پیشتر در در تاریخ ۳ آذرماه در جریان اعتراضات آبان ماه امسال بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۲ ماه حبس تعزیری و ۱۰ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. دادگاه علاوه بر این آقای بازوبندی را به عنوان مجازات تکمیلی به دو ماه کار اجباری در خانه‌ی سالمندان، دو ماه فراگیری آموزه‌های دین اسلام در یکی از آموزشگاه‌های سپاه پاسداران و مطالعه و رونویسی از چهار جلد کتاب به نام‌های “دا، پسرک فلافل فروش و دو عنوان از کتاب‌های مصباح یزدی” محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید بازوبندی، زندانی سیاسی با وجود پایان یافتن مدت محکومیت خود کماکان در زندان بزرگ بسر می‌برد.

ممانعت از آزادی این زندانی سیاسی در حالی است که آقای بازوبندی تا به امروز، ۱۵ روز بیش از مدت محکومیت تعزیری خود تحمل حبس کرده است.

مجید بازوبندی، پیشتر در تاریخ ۳ آذرماه ۱۳۹۸ در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه امسال در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. او در اوایل دی ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

این زندانی نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری، از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۲ ماه حبس تعزیری و ۱۰ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. دادگاه علاوه بر این آقای بازوبندی را به عنوان مجازات تکمیلی به دو ماه کار اجباری در خانه‌ی سالمندان، دو ماه فراگیری آموزه‌های دین اسلام در یکی از آموزشگاه‌های سپاه پاسداران و همچنین مطالعه و رونویسی از چهار جلد کتاب مذهبی به نام‌های “دا”، “پسرک فلافل فروش” و “دو عنوان از کتاب‌های آیت‌الله مصباح یزدی” محکوم شده است.

این حکم روز پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ در زندان به ایشان ابلاغ شده است.

مجید بازوبندی، متولد ۱۳۷۲ در شهرستان نیشابور و ساکن تهران است. وی تا پیش از این به عنوان کارگر مشغول به کار بوده است.

آقای بازوبندی هم‌اکنون در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.

هرانا پیشتر در تاریخ ۱۴ بهمن ماه در گزارشی ضمن احراز هویت ده‌ها تن از شهروندان بازداشت شده در اعتراضات سراسری آبان ماه و دی ماه امسال که در زندان تهران بزرگ بسر می‌برند، به آخرین وضعیت و شرح محل نگهداری آنها پرداخته بود.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید