خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۳ زندانی از اعدام همزمان با صدور حکم اعدام برای یک متهم

رهایی ۳ زندانی از اعدام همزمان با صدور حکم اعدام برای یک متهم

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در شهرهای بیجار، هشتگرد و رزن که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. در خبری دیگر یک متهم در مشهد از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خراسان، یک متهم در مشهد در کنار سایر مجازات ها به اعدام و تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از روز ۱۳ بهمن سال ۹۷، در پی اعلام مفقودی یک پسر یازده ساله در دستور کار پلیس قرار گرفت.

طبق اظهارات پدر این کودک: “پسرم که مرتضی نام دارد به همراه دوستانش در محله «زیرکن» مشغول بازی بود اما از ظهر دیروز (۱۲ بهمن ۹۷) دیگر به منزل نیامد و جست وجوهای ما نیز برای یافتن او بی نتیجه مانده است”.

در تحقیقات پلیس یکی از دوستان مرتضی از مرد پیری به نام “رمضان-الف” سخن گفت که قرار بود مرتضی یک قلاده سگ برای باغ آن پیرمرد ببرد و بررسی های نشان می‌داد که این پیرمرد ۶۰ ساله در آن منطقه به عامل اغفال کودکان معروف است و از سابقه اجتماعی خوبی برخوردار نیست.

پس از بازداشت، متهم ابتدا اقدام به انکار واقعه کرده ولی سپس مجبور به اعتراف شد، و بیان کرد: “مرتضی را به بهانه دادن پول به باغ کشاندم و قصد آزار او را داشتم اما وقتی با مقاومت کودک روبه رو شدم و او فریاد می زد که ماجرا را به پدرش می گوید، عصبانی شدم و او را با دست هل دادم که سرش به حاشیه استخر کوچک داخل باغ خورد و بیهوش شد دیگر ترسیده بودم به همین دلیل کمربندش را برداشتم و او را خفه کردم. سپس جسد را در صندوق عقب خودروی پی کی گذاشتم و بعد از روستای رباط خاکستری به سمت جاده فرعی رفتم و داخل گودالی در کوهپایه دفن کردم”.

متهم توسط شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی محاکمه شد، و بر اساس احکام صادره به اتهام ارتکاب قتل عمد به اعدام، به خاطر آدم ربایی به تحمل ۱۵ سال زندان و به دلیل اعمال منافی عفت به تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شد.

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

رهایی از اعدام یک زندانی در هشتگرد

به گزارش رکنا،‌ مربی بدنسازی که در جریان درگیری با دوستش او را به قتل رسانده و به اعدام محکوم شده بود صبح دیروز با پرداخت دیه ۵۰۰ میلیون تومانی از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از بهمن ماه سال ۹۴ به‌دنبال درگیری خونین در یکی از خیابان‌های هشتگرد آغاز شد و در این میان پسر جوانی به نام محسن ۳۰ ساله در اثر ضربه مغزی جان سپرد و فرید به‌ عنوان متهم به قتل عمد در حالی که قصد فرار داشت در یک عملیات تعقیب و گریز و شلیک گلوله به پای او زمینگیر و بازداشت شد.

متهم پس از بهبودی روانه زندان شد و در نهایت به اعدام محکوم شد که با تلاش خانواده‌اش توانست با پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به‌عنوان دیه، رضایت خانواده اولیای دم را جلب کند در نهایت صبح دیروز او از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی قیومی منتقل شد تا از نظر جنبه عمومی جرم تحت محاکمه قرار گیرد.

قضات دادگاه، متهم را از نظر جنبه عمومی جرم به ۴ سال حبس محکوم کردند که با احتساب مدتی که متهم در زندان بوده است از زندان آزاد خواهد شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در رزن 

به گزارش ایرنا، اعضای خانواده یک مقتول در شهرستان رزن در استان همدان، از اعدام قاتل فرزند خود گذشتند.

بر اساس این گزارش، سال ۹۴ خبر مرگ مشکوک یک زن در یکی از روستاهای رزن به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش شد که پس از حضور در محل مشخص شد که یک زن جوان جان باخته است.

علی زنگنه، فرمانده انتظامی رزن گفت: “پس از بررسی های فنی پلیسی و شک و ظن به نحوه مرگ این زن، جسد او تحویل پزشکی قانون شده و معاینات و آزمایش های لازم برای پی بردن به علت مرگ این زن صورت گرفت”.

وی افزود: “پس از دریافت نتایج آزمایش مشخص شد که این زن خفه شده است و در ادامه بازجویی ها همسر مقتول به قتل زن خود به علت اختلاف زناشویی اعتراف کرد”.

زنگنه ادامه داد: “به تازگی حکم اعدام متهم ابلاغ شده بود اما با رایزنی مسولان ، ریش سفیدان و مجموعه انتظامی، خانواده رزنی از اعدام قاتل فرزند خود گذشتند”.

رهایی از اعدام یک زندانی در بیجار

به گزارش رکنا، یک پرونده قتل عمد در شوراهای حل اختلاف استان کردستان در سال جاری با اخذ رضایت از اولیای دم مختومه شد.

بر اساس این گزارش، برهان پناه، معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف اظهار کرد: “در سال ۱۳۹۲ قتلی در یکی از توابع شهرستان بیجار به وقوع پیوست که پس از طی مراحل دادرسی نهایتا حکم اعدام صادر گردید و پرونده به اجرای احکام کیفری شهرستان بیجار جهت اجرای حکم ارجاع گردید”.

وی افزود: “پرونده در سال ۱۳۹۶ به شعبه ویژه صلح و سازش شوراهای حل اختلاف شهرستان بیجار جهت اخذ رضایت از خانواده اولیای دم ارجاع گردید که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم نهایتا روز سه شنبه ۱۵بهمن ماه ۱۳۹۸ در جلسه‌ای که در دفتر زندان شهرستان بیجار با مسولان برگزار گردید خانواده مقتول حاضر به رضایت و گذشت شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید