خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محسن لرستانی برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محسن لرستانی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۷ بهمن ماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محسن لرستانی، خواننده پاپ ایرانی در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. محسن لرستانی پیشتر در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال ۹۷، با شکایت مدعی العموم در منزل مادرش در سعادت آباد تهران بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر می‌ برد. پرونده آقای لرستانی پس از بازداشت، با صدور کیفرخواست به اتهام «افساد فی الارض» به دادگاه انقلاب تهران ارسال شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، روز دوشنبه ۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محسن لرستانی، خواننده ایرانی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.

بر اساس این گزارش آقای لرستانی با لباس زندان و ماسک در دادگاه حاضر شده است.

محسن لرستانی پیش از این نیز دستکم دو بار بدون اطلاع وکلایش به دادگاه برده شده بود. اتفاقی که اعتراض کاظم حسینی، وکیل مدافع او را در پی داشت.

محسن لرستانی پیشتر در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال ۹۷، با شکایت مدعی العموم در منزل مادرش در سعادت آباد تهران بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر می‌برد.

پرونده آقای لرستانی پس از بازداشت، با صدور کیفرخواست به اتهام «افساد فی الارض» به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارسال شده بود. پذیرش عنوان اتهامی مطرح شده علیه این شهروند از سوی دادگاه می‌تواند حکم اعدام را برای وی در پی داشته باشد.

لازم به ذکر است که در مهرماه سال ۹۸، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده این خواننده ایرانی در دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

پیشتر کاظم حسینی، وکیل مدافع محسن لرستانی اعلام کرده بود که موکلش به علت ایجاد و مدیریت گروه اینستاگرامی ویژه افراد تراجنسی با این اتهام مواجه شده است.

طبق گفته آقای حسینی، متهمین اصلی پرونده آقای لرستانی، نظامی هستند و اتهام‌های مطرح‌شده درباره وی شائبه پرستوهای ترنس را تداعی می‌نماید. عبارت «پرستو» درباره کسانی رایج است که از طریق رابطه جنسی افراد را در دام دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی می‌اندازند.

این وکیل دادگستری به “ادعاهای نفوذ متهمان نظامی پرونده در مجموعه حفاظتی‌ شخصیت‌های طراز اول” اشاره کرده و می‌گوید با توجه به “اشراف شدید نهادهای حفاظتی ارگان‌های نظامی از فعالیت‌های نیروهای نظامی تحت امر وجهه امنیتی پرونده” پررنگ می‌شود و در عین حال “نمی‌توان آقای لرستانی را با چنین شبکه‌ای مرتبط دانست”.

گفتنی است که متهم ردیف اول این پرونده “بچه محل” محسن لرستانی در کرمانشاه بوده و رابطه آقای لرستانی با این فرد نیز بر همین مبنا است.

در ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی در رابطه با افساد فی الارض و مجازات آن آمده است: «هرکس به‌طور گسترده، مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، نشر اکاذیب، اخلال در نظام اقتصادی کشور، احراق و تخریب، پخش مواد سمی و میکروبی و خطرناک یا دایر کردن مراکز فساد و فحشا یا معاونت در آنها گردد به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی، یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع گردد مفسد فی‌الارض محسوب و به اعدام محکوم می‌گردد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید