خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه، جمعی از کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز در مقابل ساختمان استانداری و شماری از شهروندان بومی قلعه رئیسی واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابل اداره گاز این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز سه‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان استانداری فارس تجمع کردند.

معترضان که شمارشان به ۲۰۰ تن می‌رسید اعلام کردند که از توضیحات مقام‌های استان در خصوص حل مشکلات خود مبنی بر پرداخت سنوات معوقه کارگران به اضافه خسارت تاخیر و تادیه قانع نشده‌اند و انتظار دارند که مسئولان استان فارس در همکاری با مقام‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشکل آنها را حل کنند.

بر اساس این گزارش میزان طلب کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز، بدون احتساب خسارت تاخیر و تادیه، ۳۵ میلیارد تومان و با احتساب این موارد بیشتر از ۱۰۰ میلیارد تومان است.

کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز در تجمع روز گذشته که حدود ۴۰۰ نفر در آن حضور داشتند، خواهان خلع ید از اعضای فعلی هیات اجرایی شده‌ بودند.

به دنبال تجمع روز گذشته، کمیسیون کارگری استانداری فارس تشکیل جلسه داد اما به گفته نمایندگان بازنشستگان، نتیجه‌‌ای حاصل نشده است.

تجمع شهروندان بومی قلعه رئیسی کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش کارگر نیوز، امروز سه‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه، شماری از جوانان جویای کار در قلعه‌ رئیسی کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به بیکاری و استخدام‌های غیرعادلانه مقابل اداره گاز این شهر تجمع کردند.

بنابر گفته این شهروندان بعد از گازرسانی به بخش چاروسا و دیشموک، برخی استخدام‌های سفارشی در نمایندگی‌های اداره گاز، موجب ناراحتی شهروندان جویای کار بومی و نگرانی مردم شده است.

معترضان معتقدند باید گازبان‌ها از جوانان جویای کار بومی انتخاب شوند تا برای مردم محلی کارآفرینی شود.

بر اساس این گزارش مسئولان مربوطه ادعاهای جونان را قبول ندارند و معتقدند که ضوابط استخدامی به درستی رعایت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید