خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه ماندانا صادقی، روزنامه نگار برگزار شد

جلسه دادگاه ماندانا صادقی، روزنامه نگار برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ماندانا صادقی، روزنامه‌نگار برگزار شد. وی ماه گذشته طی احضاریه ای به دادگاه انقلاب آبادان احضار شده بود. اتهام مطروحه علیه خانم صادقی “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از انصاف نیوز، روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه ماندانا صادقی، روزنامه نگار در شعبه اول دادگاه انقلاب آبادان برگزار شد.

در این گزارش، اتهام مطروحه علیه این روزنامه نگار خوزستانی فعالیت تبلیغی علیه نظام، عنوان شده است.

ماندانا صادقی گفت: “دیروز در دادگاه حاضر شدم و از خودم در رابطه با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، دفاع کردم و گفتم قبول ندارم”.

او که پیش از این گفته بود وسایلش از بهمن ماه پارسال توقیف شده است می‌گوید که این وسایل هنوز به وی تحویل داده نشده است.

گفتنی است، در تاریخ ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸، ماندانا صادقی، بر اساس ابلاغ دادگستری به شعبه‌ ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان مراجعه کرده و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” تفهیم اتهام شده و با قرار کفالت آزاد شده بود.

در آذرماه سال ۹۸، دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان با صدور قرار نهایی حکم جلب پنج تن از از روزنامه‌نگاران و نویسندگان خوزستانی از جمله ماندانا صادقی را صادر کرده بود.

خانم صادقی پیشتر گفته بود: “ از بهمن ماه سال گذشته که وسایلم توقیف شده دو بار هم به اطلاعات سپاه تلفنی احضار شدم و هر نوبت بیش از چهار ساعت بازجویی شدم و فعلا تا خاتمه‌ رسیدگی و اجرای کامل دادنامه، کفالتی ۴۰ میلیونی گذاشته‌ام”.

ماندانا صادقی، نویسنده و روزنامه‌نگار، آبادانی پیشتر نیز در تیرماه ۱‍۳۹۷ به اتهام “نشر اکاذیب در نشریه‌ الکترونیکی به قصد تشویش اذهان عمومی” به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای آبادان احضار شده بود.

خانم صادقی متولد شهریور ۱۳۵۰ در شهر آبادان که مجموعه داستان “آوازهای چوبی” توسط نشر بوتیمار از وی منتشر شده است. خانم صادقی سردبیری پایگاه خبری فیدوس را نیز در کارنامه خود دارد.

وی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران، مسئولیت ستاد بانوان حسن روحانی را در آبادان عهده دار بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید