خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  تایید حکم اعدام امیر رحیم پور در دیوان عالی کشور/ دو متهم امنیتی دیگر به ۳۰ سال حبس محکوم شدند

تایید حکم اعدام امیر رحیم پور در دیوان عالی کشور/ دو متهم امنیتی دیگر به ۳۰ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه از تایید حکم اعدام امیر رحیم پور به اتهام “جاسوسی برای امریکا” در دیوان عالی کشور خبر داد. وی همچنین تلویحا از اجرای زودهنگام حکم اعدام این زندانی خبر داده است. سخنگوی قوه قضاییه همچنین از محاکمه دو متهم امنیتی دیگر از بابت اتهام “جاسوسی برای امریکا” و صدور حکم ۱۵ سال حبس تعزیری برای هر یک از آنان خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، امروز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۸، سخنگوی قوه قضاییه از تایید حکم اعدام یک زندانی در دیوان عالی کشور خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی گفت: “دیوان عالی کشور حکم اعدام یک متهم به جاسوسی برای امریکا به نام امیر رحیم پور که قبلا دستگیر شده بود را تایید کرد”.

اسماعیلی در شرح پرونده این متهم مدعی شده است: “این فرد ضمن ارتباط با سازمان جاسوسی، از آن‌ها دستمزدهای کلانی را هم به عنوان حق‌الحزمه دریافت کرده و تلاش می کرد بخشی از اطلاعات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را در اختیار سرویس آمریکا قرار دهد”.

وی همچنین گفته است “دو متهم که در قالب یک موسسه و بنیاد خیریه فعالیت می کردند شناسایی و محاکمه شدند و به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال حبس و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس محکوم شدند”.

اسماعیلی به دلیل قطعی نبودن احکام صادره اشاره ای به هویت متهمین نکرده است.

هرانا پیشتر طی یک گزارش هویت ۳۸ تن از متهمان سیاسی- امنیتی ساکن سالن های مختلف اندرزگاه ۷ زندان اوین از جمله امیر رحیم پور را احراز کرده بود.

هر چند مقابله با امر جاسوسی بعنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمیشود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی خود طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزییات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته میشود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید