خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ساعت ۲۲:۵۴:۱۶

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه، جمعی از نیروهای طرحی شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان در مقابل ساختمان این شرکت، گروهی از بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز در مقابل ساختمان استانداری فارس و شماری از کارگران شاغل در پتروشیمی اروند، در مقابل ساختمان مرکزی این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، امروز یکشنبه ۱۳ بهمن‌ماه ۹۸، جمعی از نیروهای طرحی شرکت آب‌ و فاضلاب استان خوزستان، در اعتراض به دستمزد کم و نامعلوم بودن وضعیت شغلی خود در مقابل ساختمان این شرکت دست به تجمع زدند.

یکی از معترضان در این خصوص گفت: “نیروهای طرحی در واقع به نیروهایی گفته می‌شود که برای یک قرارداد خاص استخدام می‌شوند و مجوز پرداخت حقوق آن‌ها نیز برای همان پروژه است و در حال حاضر بسیاری از نیروهای این شرکت به صورت طرحی برای وظایف شغلی متفاوت استخدام شده‌اند و پرداخت حقوق آنها با مشکل مواجه شده است”.

وی افزود: “پس از تاسیس شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان، دولت مجوز پرداخت حقوق ۱۱۲ نفر از نیروهای طرحی این شرکت را از محل اعتبارات دولتی پرداخت کرد اما بودجه‌ای برای پرداخت حقوق حدود ۵۲۲ نفر دیگر از این نیروها وجود ندارد. بنابر اطلاعات کسب شده هفته گذشته اعتباری به شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان اختصاص یافته اما از آنجایی که پروژه‌های عمرانی که ما مطابق قرارداد آن به‌کارگیری شده‌ایم، به اتمام رسیده، امکان پرداخت حقوق وجود ندارد. همچنین مساله دیگر تفاوت زیاد حقوق ما با نیروهای قراردادی است.”

تجمع کارگران پتروشیمی اروند

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۳ بهمن‌ماه ۹۸، شماری از کارگران شاغل در پتروشیمی اروند در اعتراض به نحوه اجرای طرح طبقه‌بندی، کسر چندین قسط وام و بیمه تکمیلی به صورت یکجا از دستمزدشان، در مقابل ساختمان مرکزی این شرکت تجمع کردند.

کارگران معترض در این خصوص گفتند: “با توجه به نزدیک بودن اتمام کار پیمانکار، شرکت تصمیم گرفته تا پیمانکار بعدی با ما قرارداد حجمی منعقد کند و متأسفانه رایزنی‌های صورت گرفته با مدیران شرکت از جمله مدیریت امور اداری، تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته و ما چاره‌ای جز اعتراض نداریم”.

کارگران افزودند: “نمی‌دانیم مشکل کار کجاست، این شرکت روند خوب تولید خود را سپری می‌کند ولی خیلی از مزایای ما را یا برداشته و یا محدود کرده‌اند. به‌عنوان مثال حذف سرویس‌های ایاب و ذهاب در آخر هفته به‌منظور کاهش ساعات اضافه‌کاری پرسنل، حذف امکان ثبت اثر انگشت در ایام تعطیل، ممانعت از امکان حضور بانوان شاغل در ایام پایان هفته به بهانه‌های مختلف، حذف یا کاهش پاداش‌های تولید، حذف بخشی از پاداش بهره‌وری کارکنان و مواردی از این دست و البته موارد دیگری هم هست که فعلاً از بیان آن خودداری می‌کنیم”.

لازم به ذکر است که حدود ۲۰۰ کارگر در بخش خدمات و ۸۰۰ کارگر در بخش تعمیرات پتروشیمی اروند، زیرمجموعه‌ی هلدینگ خلیج‌فارس واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی استان خوزستان مشغول به کار هستند.

تجمع بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۳ بهمن‌ماه ۹۸، گروهی از بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان استانداری فارس تجمع کردند.

این بازنشستگان گفتند: “بیش از ۱۳ سال از وعده‌هایی که مدیران شرکت برای پرداخت مطالبات به ما داده‌اند، می‌گذرد. در این سال‌ها تجمع‌های متعددی را برگزار کردیم؛ از چادر زدن در محوطه کارخانه تا تجمع مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت و همین محل که امروز هم در آن جمع شده‌‌ایم. هر یک از بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز بابت سنوات خود مبالغی را از شرکت طلبکار هستند. مخابرات راه دور شیراز، پس از تعطیلی خود در دهه ۸۰ توسط هیاتِ اجرایی «هیات حمایت از صنایع» اداره می‌شود. هیاتی که مدیران ارشد وزارتخانه‌ها در آن حضور دارند و مدیران این شرکت محسوب می‌شوند”.

به گفته کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز، میزان مطالبات بدون احتساب خسارت تاخیر و تادیه، ۳۵ میلیارد تومان است و با احتساب این موارد به بیشتر از ۱۰۰ میلیارد تومان هم می‌رسد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید