خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ ساعت ۲۲:۴۷:۲۳

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان رشت اعدام شد

یک زندانی در زندان رشت اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز پنج شنبه ۱۰ بهمن ماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان رشت به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، امروز پنج شنبه ۱۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، حکم اعدام یک زندانی در زندان لاکان رشت به اجرا درآمد.

هویت زندانی اعدام شده “محسن خجسته، ۴۲ ساله” عنوان شده است.

وی اوایل ماه جاری جهت اجرای حکم اعدام به یکی از سلول های انفرادی زندان رشت منتقل شده بود.

محسن خجسته پیش از این نیز اوایل آبان ماه ۹۸، جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده و با اخذ مهلت از شاکی پرونده در تاریخ  ۹ آبان ماه، با توقف اجرای حکم به بند بازگشته بود.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع  آمده است که آقای خجسته فرزندی حدودا ۹ ساله دارد و از سه سال پیش در پی ارتکاب یک “قتل ناموسی” با اسلحه شکاری در این زندان به سر می‌برده است.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این گزارش توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلان نشده است

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید