خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز یکشنبه ۷ دی، جمعی از معلمان حمایتی استان یزد در مقابل استانداری، شماری از پرستاران شرکتی و همچنین گروهی از معلمان نهضت سواد آموزی و معلمان خرید خدمات آموزشی بصورت جداگانه در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز یکشنبه ۷ دی ماه ۹۹، گروهی از معلمان نهضت سواد آموزی و معلمان خرید خدمات آموزشی، در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت و تامین امنیت شغلی خود، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراضی برپا کردند.

معلمان حاضر در تجمع ضمن در دست داشتن پلاکاردها و اعتراض نوشته هایی، خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود و تامین امنیت شغلی شدند.

تجمع پرستاران شرکتی در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۷ دی ماه ۹۹، شماری از پرستاران شرکتی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی دست به تجمع اعتراضی زدند.

پرستاران شرکتی که حدود ۳۵ درصد از جمعیت ۲۰۰ هزار نفره پرستاران شاغل در بخش دولتی و خصوصی ایران را تشکیل می‌دهند خواستار تبدیل قراردادهای کاری به قرارداد مستقیم و حذف شرکت ‌های واسطه‌ هستند.

از دیگر مطالبات پرستاران، رفع نابرابری در پرداخت دستمزدها و بهبود شرایط کار است.

تجمع معلمان حمایتی استان یزد

به گزارش ایلنا، روز شنبه ۶ دی ماه ۹۹، جمعی از معلمان حمایتی استان یزد، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری یزد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این معلمان که تعداد آنها حدود هشتصد نفر است، از عدم دریافت معوقات مزدی خود انتقاد کرده و گفتند: “تا سقف چهارماه مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم؛ این درحالیست که در تمام این مدت مشغول تدریس مجازی به دانش‌آموزان بوده‌ایم و لحظه‌ای از کار خود غفلت نکرده‌ایم”.

یکی دیگر از خواسته‌های این معلمان، رفع تبعیض در نظام آموزش و پرورش و یکسان‌سازی شرایط شغلی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید