خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  در سایه عدم رسیدگی پزشکی؛ مرگ یک زندانی در زندان تهران بزرگ

در سایه عدم رسیدگی پزشکی؛ مرگ یک زندانی در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه  ۸ بهمن ماه، یک زندانی در زندان تهران بزرگ در پی سهل انگاری مسئولان زندان و عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد. وی روز شنبه ۵ بهمن ماه، در پی موج جدید انتقال زندانیان از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود. او به دلیل عدم توانایی در پرداخت مهریه محبوس بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸، یک زندانی در زندان تهران بزرگ در پی سهل انگاری مسئولان زندان و عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد.

هویت این زندانی “مرتضی کارگر، فرزند ذبیح الله و زندانی مهریه” توسط هرانا احراز شده است.

آقای کارگر روز شنبه ۵ بهمن ماه، در پی موج جدید انتقال زندانیان از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود. انتقال مرتضی کارگر به زندان علیرغم وضعیت جسمانی و نیاز وی برای اعزام به بیمارستان صورت گرفته بود.

یک منبع مطلع در خصوص وضعیت آقای کارگر به گزارشگر هرانا گفت: “مرتضی کارگر نزدیک به دو هفته پیش از طبقه سوم تخت خود در اتاق ۸، سالن یک، اندرزگاه ۴ زندان اوین به زمین افتاد و در پی آن توانایی حرکت و تکلم خود را از دست داد. علیرغم وضعیت جسمانی، کبودی صورت و حالت نیمه بیهوشش از انتقال او به بیمارستان ممانعت می‌کردند تا سرانجام شنبه ۵ بهمن ماه از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد”.

موارد فوت زندانیان به دلایل مشابه، مساله جدیدی نیست و پیش از این نیز بارها اتفاق افتاده است، اما مسئولین بازرسی سازمان زندان ها در این رابطه هیچ اقدامی نکرده‌اند. پیشتر در تاریخ ۱۱ آذرماه امسال نیز یک زندانی در زندان تهران بزرگ در پی وخامت حال عمومی به درمانگاه این زندان منتقل شده و جان خود را از دست داد. این زندانی از سال ۹۵ در حال تحمل حبس بوده است. طی همین ماه یک زندانی نیز در زندان سپیدار اهواز به دلیل عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید