خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ کیانوش اصلانی و توحید امیرامینی مجموعا به ۱۲ سال و نیم حبس محکوم شدند

دادگاه تجدیدنظر؛ کیانوش اصلانی و توحید امیرامینی مجموعا به ۱۲ سال و نیم حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی دو زندانی محبوس در زندان اوین را مجموعا به ۱۲ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد. این شهروندان پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ترتیب به ۹ سال حبس و ۵ سال حبس محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان تهران کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی، دو فعال ترک (آذربایجانی) را مجموعه به ۱۲ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

براساس این حکم که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر صادر شده است، توحید امیر امینی به ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری و کیانوش اصلانی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. همچنین کیانوش اصلانی به مدت دو سال از عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محروم شده است.

این شهروندان تیرماه امسال توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری مجموعا به ۱۴ سال حبس محکوم شده بودند. توحید امیر امینی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” جمعا به ۹ سال حبس و کیانوش اصلانی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” به ۵ سال حبس و دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شده بودند. همچنین کیانوش اصلانی از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” که در جلسه دادگاه علیه وی مطرح شده بود، تبرئه شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی در تاریخ ۲ تیرماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

این دو شهروند در تاریخ ۲ اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده‌اند. گفته می شود بازداشت این شهروندان در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری صورت گرفته است.

کیانوش اصلانی قوجه بیگلو در فروردین ماه سال جاری و توحید امیر امینی نیز مدتی بعد به بند ۴ زندان اوین منتقل شده‌اند.

آقای اصلانی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران و آقای امیر امینی نیز به علت اشتغال ساکن شهر تهران بوده است.

توحید امیرامینی دارای سوابق متعدد فعالیت و بازداشت است، از جمله می توان به بازداشت او در مراسم قلعه بابک و همین طور محاکمه او به دلیل روشن کردن شمع برای حادثه دیدگان قطار تبریز-مشهد اشاره کرد.

وی همچنین پیشتر بابت دو مورد اتهامی جداگانه در خصوص اعتراض به برنامه تلویزیونی فیتیله که بسیاری معتقد بودند در آن به ترک‌های ایران اهانت شده است و همین‌طور نمایش یک پلاکارد در حمایت از عباس لسانی، دیگر فعال مدنی دربند به مجموعا ۶ ماه حبس و شلاق محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید