خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  اعتراضات دیماه ۹۶؛ گزارشی از وضعیت امیر قاسمی زندانی سیاسی در زندان اوین

اعتراضات دیماه ۹۶؛ گزارشی از وضعیت امیر قاسمی زندانی سیاسی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – امیر قاسمی، زندانی سیاسی دوره محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند. آقای قاسمی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به یک سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است. این حکم نهایتا در دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیر قاسمی، زندانی سیاسی دوره محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند.

امیر قاسمی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد.

آقای قاسمی مدتی بعد توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به اتهام “اجتماع و تبانی علیه نظام” به تحمل یک سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

حکم صادره علیه این زندانی نهایتا در مهرماه امسال توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تائید و به او ابلاغ شد.

این شهروند ۴۰ ساله در مهرماه امسال به اندرزگاه ۸ زندان اوین منتقل شده و هم اکنون نیز در این بند بسر می‌برد.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. چندی پیش نیز علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید