خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش ۲ محکوم به اعدام در تهران و ارومیه/ طی سال جاری ۱۴ زندانی در آذربایجان‌ غربی از اعدام رهایی یافتند

بخشش ۲ محکوم به اعدام در تهران و ارومیه/ طی سال جاری ۱۴ زندانی در آذربایجان‌ غربی از اعدام رهایی یافتند

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در تهران و ارومیه که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. در خبری دیگر طی ۱۰ ماه سال جاری، ۱۴ محکوم به اعدام در استان آذربایجان‌ غربی با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی در تهران که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، متهم در سال ۹۴، طی یک درگیری خانوادگی اقدام به قتل همسر خود کرده بود و نهایتا توسط شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شده بود.

این زندانی که هویت وی در این گزارش “سعید” عنوان شده است، در نهایت با گذشت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافت.

رهایی از اعدام یک زندانی در ارومیه

به گزارش ایرنا، پرونده قتلی با پیگیری اعضای شعبه ۱۹ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان ارومیه و جلب رضایت از اولیای دم، پس از گذشت سه سال به سازش منجر شد و قاتل از چوبه‌دار رهایی یافت.

هادی صمدی، رییس شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌ غربی با اشاره به ارتکاب جرم از سوی محکوم این پرونده در مهر سال ۱۳۹۵، بیان کرد:” حکم اعدام این زندانی بنا به درخواست اولیای دم صادر و در سال ۱۳۹۶ توسط دیوان عالی کشور تایید شده بود”.

وی افزود: “طی ۱۰ ماه گذشته تعداد ۱۴ فقره قتل در استان آذربایجان‌غربی به مصالحه ختم شده‌ است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید