خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  خالد پیرزاده و رضا محمدحسینی مجموعا به ۲۳ سال و نیم سال حبس محکوم شدند

خالد پیرزاده و رضا محمدحسینی مجموعا به ۲۳ سال و نیم سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – خالد پیرزاده و رضا محمدحسینی دو زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، توسط دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ۲۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم شدند. این حکم روز شنبه ۵ بهمن ماه در زندان اوین به آنها ابلاغ شده است. در صورت قطعی شدن این حکم با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” در خصوص رضا محمدحسینی و ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” در خصوص خالد پیرزاده قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خالد پیرزاده و رضا محمدحسینی دو زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، توسط دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ۲۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم شدند.

حکم صادره روز شنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ در زندان اوین به آنها ابلاغ شده است.

بر اساس این حکم رضا محمدحسینی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی” به ۷ سال حبس، از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۳ سال حبس، از بابت اتهام “خروج غیرقانونی از مرز” به ۳ سال حبس، از بابت اتهام “ورود غیرمجاز به داخل کشور” به ۲ حبس و از بابت اتهام تمرد از دستور ماموران به ۱ سال و نیم حبس و در مجموع به ۱۶ سال و نیم حبس محکوم شده است.

آقای محمدحسینی پیشتر در اردیبهشت ماه ۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شده بود. وی پس از ۳ ماه بازجویی به قرنطینه و نهایتا به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

خالد پیرزاده نیز از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس و از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” در خصوص رضا محمدحسینی و ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی”  در خصوص خالد پیرزاده قابل اجرا خواهد بود.

گفته می‌شود آقای پیرزاده از از حدود دو ماه پیش با خواسته تخفیف در مجازات و تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه دست به اعتصاب غذا است. به گفته یک منبع مطلع فشار خون آقای پیرزاده در این مدت به شدن پایین بودهغ با این حال مسئولان زندان به خواسته‌های او توجهی نکرده‌اند.

رضا محمدحسینی نیز پیشتر در تیرماه و آذرماه امسال دست به اعتصاب غذا زده بود. آقای محمدحسینی پس از اعتصاب غذا و دوختن لب‌هایش به نشانه اعتراض، توسط ماموران زندان با زور دهانش باز شده و به مکان نامعلومی انتقال داده شده بود.

خالد پیرزاده و رضا محمدحسینی پس از بازداشت و پایان مراحل بازجویی به بند ۴ زندان اوین منتقل شده بودند و کماکان در این مکان بسر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید